• کدخبر: 667316
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

زهرا الحمدی افزود : با برنامه ریزی های صورت گرفته درخصوص اجرای چهارمین دوره نشان ملی مرغوبیت و برتری
صنایع دستی در سال 96 ، مرحله اول داوری آثار در استان و بر اساس ضوابط خاص برگزار خواهد شد و آثار برگزیده در مرحله استانی برای ارزیابی در سطح ملی در آذر ماه در تهران به معرض نمایش و داوری گذاشته خواهد شد .
وی ادامه داد: مرحله استانی داوری طبق برنامه ریزی متمرکز کشوری در شهریور ماه برگزار خواهد شد و هنرمندان باید بر اساس ضوابط و زمان بندی که از طریق سایت اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان به اطلاع خواهد رسید نسبت به تکمیل فرم تقاضانامه و ارائه محصول مورد نظر خود در زمان مشخص شده اقدام نمایند .
الحمدی همچنین اظهار کرد : با توجه به سهمیه بندی تعداد محصولات قابل ارائه هر استان و به منظور انتخاب برترین آثار ، تیمی متشکل از کارشناسان مجرب استان به عنوان هیات داوران استانی انتخاب و پس از تایید رزومه و سابقه فعالیت ایشان از سوی معاونت صنایع دستی کشور محصولات ارائه شده توسط هنرمندان را در شیراز و شهرستانهای استان بررسی نموده و آثار برگزیده جهت داوری سطح ملی به ستاد مرکزی ارسال خواهد شد .
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان فارس خاطر نشان کرد: محصولاتی که برای شرکت در چهارمین دوره داوری اعطای نشان ملی مرغوبیت و برتری آثار صنایع دستی ارائه می شوند باید دوپیش شرط مسئولیت اجتماعی ( رعایت حق مولف و سازنده ) و احترام به محیط زیست ( عدم ایجاد آلودگی زیست محیطی در کلیه مراحل تولید) را داشته باشند . علاوه بر این محصولات تولید شده بایستی دارای مرغوبیت ، کیفیت ، اصالت ، نوآوری در طرح ، نقش و فرم و برخوردار از بسته بندی و شناسنامه شاخص اثر باشند .

 

48

  • کدخبر: 667316
  • منبع: khabaronline.ir
  • نسخه چاپی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.