اخبار مرتبط

آیت الله سید محمد فقیه روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا ، همگان را به حضور حداکثری در عرصه انتخابات فراخواند و افزود: انتخابات نماد مردم سالاری دینی است و حضور در آن همواره مورد تاکید امام راحل بوده است .
امام جمعه نی ریز با اشاره به اینکه در مقاطع مختلف انقلاب، مردم ایران وفاداری خود را به نظام اسلامی نشان داده اند، اظهار کرد: مردم با علاقه برای تعیین سرنوشت خود پای صندوق می روند و با آرای خود استقلال کشور را تضمین می کنند، انتخابات نماد مردم سالاری دینی است و برهمه واجب است در آن شرکت کنند.
آیت الله فقیه با بیان اینکه بیگانگان بدانند ایران اسلامی کشوری مستقل و آزاد است گفت: ایران از ثمره خون شهیدان پا برجاست و استقلال و آزادی نیز مرهون این مجاهدت ها است، درایران، مردم بر سرنوشت خود حاکم هستند و در تعیین رئیس جمهوری نیز همین استقلال و آزادی موج می زند.
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری افزود: بیگانگان باید بدانند ملت ایران بصیرت انقلابی دارد ، برای نشان دادن این بصیرت باید درانتخابات بی تفاوت نباشیم ، بی تفاوتی مشکلی را در جامعه حل نمی کند .
آیت الله فقیه اضافه کرد : همه ما در جامعه در برابر سرنوشت کشور مسئول هستیم، مردم باید توجه کنند، بصیرت خود را افزایش دهند و بدانند چه کسی دارای شرایط مدیریت کشور است ، چه کسی برای نجات محرومان و تامین مایحتاج مردم اقدام فوری دارد ، مردم با مشورت خیر خواهان و فرهیختگان کاندادای اصلح را برگزینند ، در شرایط کنونی نجات اقتصاد کشور و تامین معیشت مردم در اولویت است .
امام جمعه نی ریز همچنین با اشاره به برگزاری و همزمانی 2 انتخابات پیش روی ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت : انتخابات در جمهوری اسلامی همواره مظهر اقتدار، عزت و سربلندی نظام و انقلاب بوده است حضور در هر دو انتخابات مهم و تعیین کننده است .
وی ابراز داشت : مردم باید با دقت و ظرافت به دنبال شایسته‌ترین و اصلح‌ترین افراد در این انتخابات باشند.
ایت الله فقیه ، تخصص، تعهد و قانونمداری را مهمترین شاخصه‌ها و مؤلفه‌های اساسی برای گزینش در انتخاب افراد اصلح در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ذکر کرد.
وی، انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری را حساس و با اهمیت در داخل و خارج از کشور دانست و گفت: تدین، داشتن توانایی و قدرت اجرایی، خلاقیت، دینمداری، داشتن روحیه انقلابی، کارآمدی، ولایتمداری و داشتن روحیه ایستادگی در برابر دشمن از ویژگی‌ها و ملاک‌های لازم برای انتخاب فرد اصلح است.
امام جمعه نی ریز با تاکید بر اهمیت انتخابات شوراها اظهار کرد: زمام امور شهرها را باید در دست افرادی قرار داد که زمینه ساز پیشرفت و توسعه آنها باشند.
انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا جمعه 29 اردیبهشت ماه جاری برگزار می شود.
6113 / 2027
مصاحبه : نیکنام خشنودی ** انتشار: سیداحمد نجفی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.