اخبار مرتبط

مهندس الله بخش نظر پور سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد :عمق چاه های آب در کلان شهر شیراز به 150 متر رسیده است، عمیق تر شدن چاه ها قطعا روی کیفیت و کمیت و هزینه های تامین آب تاثیر می گذارد .
وی ادامه داد: 85 درصد از مصرف آب شیراز در حوزه خانگی است ، مردم می توانند با راهکارهای ساده و ابتکار و خلاقیت در برخی از مصارف آب صرفه جویی کنند .
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شیراز در ادامه گفت : کولرها بخش قابل توجهی آب در فصول گرم مصرف می کنند ، پوشاندن کولرها و عایق بندی مجاری انتقال هوای سرد می تواند تاثیر بسزایی در کاهش مصرف آب داشته باشد، همین راهکار ساده حداقل 10 درصد در مصرف آب یک خانوار صرفه جویی ایجاد می کند .

** آب را ذخیره کنید
نظرپور همچنین از مشترکان پرمصرف ، بیمارستان ها و مراکزی که با قطع آب مشکلات بیشتری خواهند داشت خواست تا نسبت به نصب مخازن ذخیره آب اقدام کنند و گفت که این مراکز حداقل باید ظرفیت های ذخیره 48 ساعت آب مصرفی خود را داشته باشند ، متاسفانه در شرایط کنونی برخی از بیمارستان های شیراز این امکان را ندارند و با کمتر مشکلی که در آب تامین آب به وجود آید دچار تنش و بحران کم آبی می شوند .

** کارهای عمرانی
این مقام مسئول گفت: در عین حال در کنار توصیه به صرفه جویی طرح های عمرانی و تامین آب شرب هم در شیراز در حال اجرا است، امسال پیش بینی شده تا 150 کیلومتر شبکه فاضلاب و 130 کیلومتر شبکه آب در شیراز اجرا شود ، 20 هزار فقره اشنعاب به انشعابات جدید افزوده م یگردد و 40 هزار نفر در زمره مشترکان جدید فاضلاب قرار می گیرند .
وی با بیان اینکه حجم سرمایه گذاری های قابل اجرا در سال جاری 2129 میلیارد ریال است گفت : برخی از این طرح ها از سال های قبل مانده که امسال به اتمام می رسد و برخی نیز طرح های توسعه و جدید است .
مصاحبه : نیکنام خشنودی ** انتشار : غلامرضا مالک زاده
6113 /1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.