اخبار مرتبط

دکتر محمد هادی ایمانیه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : از جمله شاخص های برتر استان فارس و شیرا ز در حوزه پزشکی شاخص پیوند کبد است ، شیراز در این حوزه جایگاه ممتاز در سطح جهان دارد و سال 95 با پیوند 600 کبد مقام نخست جهان را به دست آورد.
او بیان داشت: این میزان پیوند کبد حتی از دانشگاه های ممتاز جهان از جمله بیمارستان های انگلیس و آمریکا که کانون پیوند جهان هستند نیز بیشتر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به آمارهایی از پیشرفت های این دانشگاه در سال های پس از انقلاب اسلامی، ادامه داد: رشد خانه های بهداشت از 29 خانه بهداشت در سال 57 به هزار خانه بهداشت در سال 95، افزایش بیمارستان های فعال از 39 بیمارستان به 69 بیمارستان ، افزایش تخت های بیمارستانی از هزار و 400 تخت به هشت هزار تخت، افزایش صد برابری تحت های ویژه، 40برابری آزمایشگاهها و 25 برابری داروخانه ها، نمودی از تلاش های صورت گرفته برای تعالی در عرصه خدمات سلامت در استان، پس از انقلاب اسلامی است.
ایمانیه همچنین از افزایش 25 برابری دستیاران پزشکی، حضور چهار هزار دانشجو در خوابگاه های دانشگاه و سی هزار کارمند در مجموعه دانشگاه، به عنوان موارد دیگری از رشد دانشگاه در این سال ها یاد کرد و ادامه داد: همچنین می توان به پوشش حدود صد درصدی واکسیناسیون، دسترسی بیش از 99درصدی به آب سالم، تبدیل پرستاران از 800 نفر در سال 57 به پنج هزار و 600 نفر، کاهش چشمگیر مرگ نوزادان و کاهش مرگ مادران در سال 95 به پنج مورد، به عنوان دیگر دستاوردهای عرصه بهداشت و درمان استان اشاره کرد.
این مقام مسئول از 130 مورد کاشت حلزون شنوایی، 372پیوند قرنیه، تصویب هزار و 500 طرح پژوهشی و 37 مورد اختراع در سال گذشته به عنوان رکوردهای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در کشور نام برد و گفت : این شاخص های سلامت مورد توجه وزارت بهداشت و درمان قرار گرفته است .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: همچنین تاکنون یک هزار و 600 مقاله علمی توسط اعضای هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مجلات بین المللی به چاپ رسیده و می توان گفت، شیراز در تولید علم در بین دانشگاه های کشور سرآمد است.
ایمانیه افزود: تولید علم در شیراز وارد افق جدیدی شده است و با حمایت از شرکت های دانش بنیان این فعالیت ها گسترش بیشتری می یابد.
مصاحبه : نیکنام خشنودی ** انتشار:‌غلامرضا مالک زاده
6113 /1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.