اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، وی سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به نامگذاری 16 تا 22 اردیبهشت ماه امسال به نام هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) افزود: استان فارس به عنوان چهارمین استان بزرگ کشور دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از بسیاری جهات ممتاز و متمایز ساخته است.
مدیرکل اطلاعات استان فارس اظهار کرد: این استان به لحاظ دارا بودن زیرساخت های اقتصادی، ظرفیت های مهم سیاسی، اجتماعی، مراکز دانشگاهی، حضور دانشمندان و چهره های شاخص علمی، تنوع اقوام، اقلیت ها و وجود موسسات مهم صنعتی، دفاعی و استراتژیک از جایگاه ویژه ای در سطح ملی برخوردار است.
وی ادامه داد: سرویس های جاسوسی بیگانه و گروه های تکفیری – تروریستی نیز با اطلاع از اهمیت و جایگاه خاص استان فارس همواره در صدد نفوذ در عرصه جنگ نرم، جمع آوری های پنهان و یا ساماندهی اقدام های تروریستی در این استان بوده اند.
عضو شورای تامین استان فارس گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات، در یک سال اخیر با تلاش شبانه روزی و بی وقفه موفق به شناسایی و خنثی سازی انواع توطئه دشمنان در سطح استان شده اند.
وی گفت: در یک سال اخیر گروه های تفکیری – تروریستی وابسته به جریان عربی – عبری و کشورهای مرتجع منطقه که مقابله با دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی متحمل شکست های پی در پی شده بود ، انجام عملیات در عمق مرزهای کشور را به عنوان مهمترین برنامه عملیاتی خود با جدیت در دستور کار قرار داد و استان فارس نیز به عنوان یکی از محورهای عملیاتی این گروه انتخاب شد.
مدیرکل اطلاعات استان فارس افزود: با اشراف اطلاعاتی این اداره کل در یک سال گذشته، مشخص شد که گروه تکفیری تروریستی 'داعش' در صدد طراحی یک سلسله علمیات های گسترده انتحاری همزمان با دهه اول محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهید در استان فارس است.
وی ادامه داد: با پیگیری هوشمندانه و در یک عملیات پیچیده اطلاعاتی، تعدادی از اتباع بیگانه وابسته به این گروه به همراه مقادیر قابل توجهی مواد منفجره، قبل از هر گونه اقدام توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در استان فارس شناسایی و دستگیر شدند.
مدیرکل اطلاعات استان فارس گفت: این اداره کل در عرصه رصد تحرکات و شناسایی مرتبطین سرویس های جاسوسی بیگانه در استان نیز موفقیت های بزرگی را در یک سال اخیر کسب کرده است که شناسایی و دستگیری جاسوس های رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی کشورهای منطقه از جمله این اقدام ها بوده است.
وی بیان کرد: رویارویی با اقدام های خزنده دشمن در عرصه جنگ نرم و نفوذ، اطلاع رسانی و آگاه سازی به موقع و دقیق به مسئولان استانی و ملی از تحرکات دشمن در عرصه دیپلماسی و یا فعالیت های گروه های تروریستی، فتنه گران داخلی و خارجی و تحرکات گروه های معاند و برنامه ریزی های سرویس های اطلاعاتی و کشورهای متخاصم برای ضربه زدن به منافع و امنیت ملی کشور ، سبب ایجاد امنیت پایدار و تبدیل ایران به امن ترین کشور منطقه طوفان زده خاورمیانه شده است.
** وزارت اطلاعات، چشم بینای نظام
مدیرکل اطلاعات استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با تبریک فرارسیدن نیمه شعبان سالروز ولادت حضرت صاحب الزمان (عج) به محضر مقام معظم رهبری و پیشگاه ملت شریف ایران و به ویژه اهالی فهیم و ولایت مدار استان فارس، یاد و خاطره حضرت امام خمینی (ره) معمار کبیر انقلاب اسلامی و شهیدان دفاع مقدس، شهدای مظلوم عرصه گمنامی و شهدای مدافع حرم را گرامی داشت.
وی اظهار کرد: سرافرازی، ثبات، اقتدار، آرامش و امنیت امروز ایران اسلامی مدیون خون پاک شهدا است.
مدیرکل اطلاعات استان فارس در پاسخ به پرسشی درباره جایگاه کنونی وزارت اطلاعات در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، به تبیین این جایگاه در سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری اشاره کرد.
وی گفت: حضرت امام خمینی (ره) با اهدای مدال افتخار و اعطای عنوان 'سربازان گمنام امام زمان (عج)' به فرزندان خود در وزارت اطلاعات، جایگاه حساس و کلیدی وزارت را روشن کردند و مقام معظم رهبری نیز وزارت اطلاعات را با عنوان 'چشمان بینا و بیدار نظام اسلامی' معرفی و تاکید فرموده اند که 'اگر چشم نباشد، حرکت ها در مقام عمل قابل تنظیم نیست. '
عضو شورای تامین استان فارس گفت: اهمیت و جایگاه ویژه وزارت اطلاعات در این تعابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب به روشنی تبیین شده است، وظیفه 'چشم'، ایجاد 'بینش' در تشخیص پدیده ها، وقایع، مخاطرات و اتفاقات – آن گونه که هست – و ارائه تصویری دقیق، روشن و شفاف به 'قوه عاقله' است تا تصمیم گیری و چاره اندیشی با سرعت، دقت و کمترین اشتباه و خطا انجام شود.
وی افزود: مجموعه وزارت اطلاعات در بیش از سه دهه گذشته با جدیت تلاش کرده تا در رسالت مهم و حساس خود به عنوان 'چشمان بینای نظام' به درستی ایفای وظیفه نماید که حاصل این تلاش بی وقفه، خنثی نمودن توطئه های بیشمار دشمنان در عرصه های داخلی و خارجی و کسب رضایت و اعتماد مقام معظم رهبری، مردم و مسئولان نظام نسبت به دستگاه اطلاعاتی بوده است.
** مردمی و با مردم بودن، ویژگی ممتاز دستگاه اطلاعاتی ایران در جهان
مدیرکل اطلاعات استان فارس در پاسخ به پرسش دیگری از 'مردمی بودن' و 'با مردم بودن' به عنوان ویژگی ممتاز دستگاه اطلاعاتی ایران در جهان یاد کرد و گفت: اولین و مهمترین عامل موفقیت دستگاه اطلاعاتی، ایمان، اخلاص و فداکاری کارکنان و نیروهای این مجموعه است.
وی افزود: مقام معظم رهبری همواره بر تقویت ایمان و معنویت در وزارت اطلاعات تاکید نموده اند؛ ایشان در خصوص عامل موفقیت این وزارتخانه فرموده اند: ' من در یک کلمه عامل موفقیت وزارت اطلاعات را ایمان نیروی انسانی این وزارتخانه می دانم که این ایمان منحصر به فرد هم هست.'
مدیرکل اطلاعات استان فارس گفت: ولایت مداری ، بصیرت و دشمن شناسی از دیگر عوامل موفقیت وزارت اطلاعات است.
وی ادامه داد: سربازان گمنام امام زمان (عج) با علاقه عمیق به نظام، کشور و رهبری در طول دوران پر فراز و نشیب انقلاب، خود را سربازان کشور، نظام و انقلاب دانسته و بدون کمترین وابستگی فکری یا عملی به تحولات و جریانات سیاسی کشور ، برای برقراری امنیت و آرامش در جامعه، مقابله با انواع تهدیدها و ایجاد اشراف اطلاعاتی و رصد دقیق تحرکات دشمنان و تامین منافع و امنیت ملی تلاش کرده اند.
این مقام مسئول بیان کرد: از دیگر عواملی که سبب موفقیت وزارت اطلاعات در بیش از سه دهه گذشته شده است، ژرف نگری، آینده پژوهی با تکیه بر تحلیل دقیق تحولات داخلی و خارجی با استفاده از شاخص های علمی، توانمندی و تخصص بدنه کارشناسی و نیروی انسانی این مجموعه است.
وی ادامه داد: این ویژگی ها وزارت اطلاعات را قادر ساخته است تا پروژه های اطلاعاتی و عملیاتی خود را با سرعت و کیفیت طراحی و اجرا کند و برتری اطلاعاتی و حرفه ای خود را به دشمنان دیکته کند.
مدیرکل اطلاعات استان فارس گفت: برخورداری از اعتماد عمومی و همراهی و همکاری مردم صبور، باگذشت، فهیم و شریف ایران، بزرگترین سرمایه وزارت اطلاعات است که سبب تمایز و برتری دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران نسبت به سایر سرویس های اطلاعاتی جهان شده است.
وی گفت: 'مردمی بودن و با مردم بودن' وزارت اطلاعات همواره در عرصه مقابله با تهدیدها نقش کلیدی در موفقیت های این وزارتخانه داشته است.
** بی طرفی وزارت اطلاعات در انتخابات
مدیرکل اطلاعات استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز جمعه 29 اردیبهشت ماه جاری گفت: استقلال و بی طرفی وزارت اطلاعات و عدم ورود به جریان های سیاسی همواره مورد تاکید حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری قرار داشته است.
وی افزود: حضرت امام خمینی (ره) درباره وزارت اطلاعات فرمودند: 'باید افراد اطلاعات، مستقل، منزه و متقی باشند.'
مدیرکل اطلاعات استان فارس گفت: یکی از توصیه های مداوم رهبر معظم انقلاب به مجموعه وزارت اطلاعات، جلوگیری از نفوذ امواج حزبی و جناح های سیاسی به وزارت بوده است و ایشان وزارت اطلاعات را به عنوان 'حیات خلوت نظام' توصیف کرده اند.
** تلاش برای برگزاری انتخابات باشکوه، آزاد و مردمی
وی ادامه داد: با توجه به این توصیه و دستور مهم، سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات، با نصب العین قرار دادن رهنمودهای امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری، ضمن حفظ استقلال و بی طرفی کامل ، تمام تلاش خود را در برگزاری انتخاباتی باشکوه، آزاد و مردمی که سبب عزت و اقتدار ایران اسلامی شود، متمرکز می نمایند.
این مقام مسئول گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) از ماه ها قبل با ایجاد اشراف اطلاعاتی بر جریانات و تحولات داخلی و خارجی، اقدام های موثری را برای رصد دقیق تحرکات ایذایی و مقابله با جنگ نرم دشمن در رسانه ها و شبکه های اجتماعی و فضای مجازی انجام داده و در حال تلاش برای فراهم کردن زمینه های لازم برای برگزاری انتخابات با حضور پرشور و شکوهمند ملت شریف ایران هستند.
وی بیان کرد: بدون تردید انتخابات 29 اردیبهشت ماه جاری نیز مانند دوره های گذشته انتخابات سبب اقتدار، عزت ملی و خنثی شدن توطئه های دشمنان علیه نظام و انقلاب خواهد شد.
** گام های بلند در مسیر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی
مدیرکل اطلاعات استان فارس در بخش دیگری از این نشست خبری در پاسخ به پرسشی درباره اقدام های این اداره کل در زمینه تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی بیان کرد: در این راستا، گام های بلندی چه در حوزه مبارزه با مفاسد اقتصادی و چه فراهم کردن بستر مناسب جذب سرمایه و افزایش تولید و اشتغال در استان فارس برداشته شده است.
وی گفت: باید توجه داشت که در سال های اخیر توجه به اقتصاد مقاومتی، حل مشکلات اقتصادی مردم، افزایش تولیدات ملی و اشتغال از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری بوده و بارها مورد تاکید ایشان قرار گرفته است.
این مقام مسئول بیان کرد: چنانچه ایشان به درستی اشاره فرموده اند، دشمنان انقلاب بخش عمده ای از اقدام های خصمانه خود را بر تحمیل فشارهای اقتصادی بر مردم و کشور متمرکز کرده اند که هدف اصلی آنها از این اقدام، ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی و دلسرد کردن مردم از نظام و انقلاب بوده است.
وی ادامه داد: چنانچه سیاست های اقتصاد مقاومتی آنگونه که مورد نظر مقام معظم رهبری اسست، در کشور اجرایی و عملیاتی شود، شاهد پیشرفت همه جانبه، استقلال و خودکفایی کشور، جهش صادرات، ایجاد نشاط ملی، شکوفایی استعداد جوانان و نخبگان، رهایی کشور از آسیب های اجتماعی و امنیت پایدار و اقتدار کشور خواهیم بود.
مدیرکل اطلاعات استان فارس گفت: مجموعه وزارت اطلاعات، رهنمودهای مقام معظم رهبری را در خصوص اقتصاد مقاومتی به عنوان یک سند راهبردی و نقشه راه با جدیت در دستور کار قرار داده است.
وی گفت: مقام معظم رهبری پیشگیری و مبارزه با مفاسد اقتصادی، ویژه خواری، قاچاق و تامین امنیت سرمایه گذاری را به عنوان یکی از ملزومات مهم تحقق اقتصاد مقاومتی مورد تاکید قرار داده و حتی انجام آن را به وزارت اطلاعات تکلیف فرموده اند.
وی گفت: مجموعه وزارت اطلاعات تاکنون، اقدام های موثری برای مبارزه با مفاسد اقتصادی کلان و مقابله با قاچاق انجام داده است، به موازات اقدام های این وزارتخانه، اداره کل اطلاعات استان با توجه به وجود زیرساخت های مختلف و بعضا منحصر به فرد اقتصادی در این استان، به سهم خود اقدام های مهمی را برای تحقق اقتصاد مقاومتی و فراهم کردن بستر مناسب برای جذب سرمایه و افزایش تولید و اشتغال در استان در دستور کار قرار داده است.
مدیرکل اطلاعات استان فارس افزود: در این زمینه می توان به رصد مسائل و مشکلات واحدهای بزرگ تولیدی – صنعتی استان، پیگیری و تلاش در سطح ملی برای رفع این مشکلات با هدف جلوگیری از ایجاد وقفه در تولید، تلاش برای شناسایی و معرفی سرمایه گذار در صنایع زیربنایی استان ماند پتروشیمی، نفت و گاز اشاره کرد.
وی ادامه داد: مقابله با قاچاق کالا و برخورد با چندین باند بزرگ قاچاق، اعمال نظارت سیستمی بر نحوه ورود و ترخیص کالا از گمرکات استان با هدف پیشگیری از قاچاق، اطلاع رسانی به موقع به مسئولان کشور در خصوص مسائل و مشکلات طرح های عمرانی استان، مبارزه با فساد مالی و ارتشاء و سالم سازی محیط های اقتصادی استان و مبارزه با فساد بانکی، جعل و کلاهبرداری از دیگر اقدام های اداره کل اطلاعات استان در این راستا است.
مدیرکل اطلاعات استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ضمن قدردانی از مردم استان فارس که با اظهار لطف، محبت ودعای خیر در کنار خدمتگزاران خود در این اداره کل بوده اند، لازم است از آیت الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شیراز و دیگر مسئولان و عزیزانی که با همراهی و همکاری صمیمانه خود برای استقرار امنیت و آرامش در استان تلاش کرده اند و دلسوزانه با اداره کل اطلاعات استان همکاری و همراهی نموده اند، سپاسگزاری کنیم.
15 شعبان هرسال همزمان با سالروز میلاد حضرت مهدی (عج) در تقویم رسمی کشور به نام روز سربازان گمنام امام زمان (عج) نامگذاری شده است.
6122/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.