اخبار مرتبط

به گزارش دریافتی پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس، دکتر محمدرضا عالی منش افزود: به دنبال مسمومیت دانشجویان این دانشکده، 39 نفر توسط اورژانس و 49 نفر با وسیله شخصی به بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) شیراز اعزام شدند.
وی اظهار کرد: از این تعداد، 73 نفر از بیمارستان ترخیص شده اند و 15 نفر همچنان در بیمارستان بستری و در حال دریافت خدمات درمانی هستند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان فارس گفت: از ساعت 20 روز سه شنبه 12 اردیبهشت تا ساعت 10 صبح پنجشنبه 14 اردیبهشت ماه ، 332 مورد مراجعه دانشجویان به اورژانس به علت مسمومیت ثبت شده است.
وی گفت: ٣٨ نیروی انسانی شامل ٢ متخصص طب اورژانس، سه پزشک عمومی، ٦ نیروی ستادی، سه عضو تیم بهداشتی و ٢٤ نفر تکنسین اورژانس ١١٥ با هشت دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و یک دستگاه خودرو فرماندهی در دانشکده شهید باهنر شیراز به دانشجویان خدمات درمانی ارائه دادند.
رئیس دانشکده فنی شهید باهنر شیراز نیز روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: علت مسمومیت دانشجویان این دانشکده همچنان در حال بررسی است و هم اینک به طور قطع نمی توان درباره علت اصلی مسمومیت دانشجویان سخنی گفت.
محمد مهدی علویان مهر افزود: کارشناسان بهداشت محیط شهرستان شیراز با حضور در محل دانشکده، رستوران ها و خوابگاه های دانشجویی به نمونه برداری از محیط پرداخته اند و در حال بررسی علت اصلی مسمومیت دانشجویان هستند.
به گفته وی، دانشکده فنی شهید باهنر شیراز هم اینک عرصه تحصیل پنج هزار دانشجو است که از این تعداد، یک هزار و چهار دانشجو درخوابگاه سکونت دارند.
رئیس دانشکده فنی شهید باهنر شیراز گفت: بیشتر موارد مسمومیت در این دانشکده مربوط به دانشجویان خوابگاهی بوده است.
3002/ 2027
خبرنگار: فاطمه هاشمی نیک ** انتشاردهنده: سیداحمد نجفی
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.