اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سید حسن خلیلی، چهارشنبه در حاشیه پرداخت هزینه درمانی و دیه مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس گردشگران آلمانی توسط بیمه ایران در شیراز افزود: در پی اطلاع از وقوع این حادثه، مسئولان میراث فرهنگی و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در محل سانحه و بیمارستان های شهید مطهری مرودشت و شهید رجایی شیراز حضور یافتند و از نزدیک در جریان روند درمان مصدومان قرار گرفتند.
وی ادامه داد: وزارت امور خارجه و نمایندگی آن در استان فارس نیز از همان ابتدا وقوع سانحه، پیگیر موضوع بودند و بر خدمات رسانی هرچه بهتر به مصدومان تاکید کردند.
او اظهار کرد: تمام مصدومان بستری در بیمارستان شهید مطهری مرودشت ترخیص شدند و یکی از سه مصدوم بستری در بیمارستان شهید رجایی شیراز روز دوازدهم اردیبهشت ماه جاری مرخص شد، یک نفر از آنها امروز (چهارشنبه) مرخص می شود و یکی دیگر از مصدومان نیز بنا به تشخیص پزشکان ظرف سه یا چهار روز آینده ترخیص خواهد شد.
خلیلی گفت: به دنبال تقاضای کنسول سفارت آلمان برای بازدید از بیمارستان و عیادت از مصدومان حادثه، روز دوازدهم اردیبهشت زمینه حضور آنها فراهم شد و امروز نیز یک گروه دیگر از کنسول سفارت آلمان در بیمارستان شهید رجایی حضور می یابند.
وی افزود: در این حادثه متاسفانه 2 تن جان باختند که پیگیری ها برای نحوه انتقال اجساد آنها به کشور آلمان در حال انجام است.
رئیس نمایندگی وزارت امور خارجه در فارس، ضمن ابراز تاسف از وقوع این حادثه بیان داشت: به گردشگران اطمینان می دهیم که تمام آنها برای ما مهم هستند و همه تلاش خود را به کار خواهیم بست که مدت زمان حضور آنها در کشور ایران و استان فارس از بهترین و خاطره انگیزترین ایام برای آنها باشند.
خلیلی گفت: این اتفاق تنها یک حادثه بود و امیدواریم هرگز شاهد تکرار چنین حوادثی نباشیم.
معاون مدیریت بیمه اتومبیل و خسارت های جانی بیمه ایران نیز گفت: اتوبوس حامل گردشگران تحت پوشش بیمه ایران است و این اطمینان را به مصدومان این حادثه می دهیم که بیمه ایران برای جبران هر گونه خسارت در کنار آنهاست.
جهانگیر کرمی افزود: هدف ما از این کار تبلیغ نیست بلکه وظیفه قانونی و انسانی ما حکم می کند که ضمن حمایت از مصدومان این حادثه و تقبل هزینه های درمانی آنها، از اعتبار کشورمان نیز دفاع کنیم.
او گفت: از آنجا که 2 تن از گردشگران حاضر در این اتوبوس متاسفانه فوت کرده اند، بیمه ایران آمادگی دارد که پس از تایید سفارت آلمان و اعلام وزارت امور خارجه کشورمان دیه متوفیان را پرداخت کند.
مدیر کل بیمه ایران در استان فارس هم گفت: تمام تلاش ما این است که گردشگرانی که در این حادثه دچار خسارت جسمی و روحی شدند با یک خاطره بد کشورمان را ترک نکنند.
حمید رضا جلالی نژاد افزود: امیدواریم در شرایطی که گردشگری در کشور رونق یافته و شاهد حضور گردشگران خارجی در کشورمان هستیم، مجموعه این اقدام ها و حمایت ها کمک کند که این رونق حفظ شود.
رئیس بیمارستان شهید رجایی شیراز هم گفت: به دنبال انتقال چند تن از مصدومان به این بیمارستان، ارائه خدمات اولیه درمانی به آنها آغاز شد و پس از شناسایی مشکلات مصدومان آنها به بخش ویژه مربوطه منتقل شدند.
شهرام بلندپرواز افزود: عمده مشکل سه مصدوم منتقل شده به این بیمارستان شکستگی مهره های کمر، شکستگی دست و شانه است که روز دوازدهم اردیبهشت یکی از آنها به خواست خودش برای ادامه درمان در کشور آلمان از بیمارستان ترخیص شد.
وی ادامه داد: یکی از 2 مصدوم باقی مانده نیز امروز (چهارشنبه)ترخیص خواهد شد و یک تن از آنها بنا به تشخیص پزشک معالج به مدت سه تا چهار روز دیگر در بیمارستان بستری خواهد بود.
اتوبوس حامل گردشگران کشور آلمان، عصر یازدهم اردیبهشت ماه 96 در کیلومتر 25 جاده سعادتشهر – شیراز واژگون شد و متعاقب آن یک فروند بالگرد اورژانس فارس، 10 دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، مصدومان این حادثه را به بیمارستان های شهید مطهری و شهید رجایی شیراز انتقال دادند.
بر اساس گزارش میراث فرهنگی فارس، در این حادثه 2 گردشگر زن و مرد جان خود را از دست دادند و 16 مصدوم دیگر این حادثه به بیمارستان منتقل شدند.
6122 /6118
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.