اخبار مرتبط

به گزارش دریافتی یکشنبه ایرنا از این شرکت، افشین انصاری با بیان اینکه بر اساس قانون از سال 85 سهامی تحت عنوان سهام عدالت به مشمولین اختصاص داده شده است گفت: اقساط این سهام نیز از محل سود سالیانه واریزی به خزانه واریز و تسویه شده است .
وی با اشاره به پایان یافتن مهلت 10 ساله اجرای طرح توزیع سهام عدالت در کشور در خصوص مجموعه اقدامات انجام شده در این زمینه برای ساماندهی سهام عدالت گفت:بر اساس دستور شورای عالی اجرای اصل 44 قانون اساسی، سازمان خصوصی سازی باید اقدام به ارائه صورتحساب به مشمولین کند تا این که هر فردی بداند چه میزان از اقساط سهامش پرداخت شده و چقدر می تواند بابت تسویه نهایی سهام عدالتش واریز کند.
مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت استان فارس با اشاره به راه اندازی رسمی سامانه سهام عدالت به نشانیwww.samanese.ir در هفته آینده گفت: سازمان خصوصی سازی تا پایان سال صورتحساب مشمولین سهام عدالت را از طریق این سامانه منتشرخواهد کرد.
انصاری گفت:در این مرحله فقط مشمولین می‌توانند از صورتحساب سهام خود آگاهی پیدا کنند تا بدین وسیله متوجه شوند که سهام عدالتشان چقدر ارزش دارد.
وی با بیان این که در مصوبه دوم اسفند امسال شورای عالی اجرای اصل 44 قانون اساسی، سازمان خصوصی‌سازی موظف شد سود سهام عدالت سال مالی 95 مشمولین را در سال 96 میان آنها تقسیم کند، افزود: طبق قانون تجارت شرکت ها برای دوره مالی سال 95 خود، چهار ماه فرصت دارند تا مجمع عمومی‌شان را برگزار و سود تقسیمی‌ خود را مشخص کنند و پس از آن نیز شرکت ها 8 ماه فرصت خواهند داشت که این سود را میان سهامداران خود تقسیم کنند؛ بنابراین تا پایان سال 96 باید این اتفاق صورت گیرد و مشمولین می‌توانند در اواخر سال آینده سود سهام عدالت سال مالی 95 خود را دریافت کنند و دیگر این سود بابت اقساط سهام آنها به خزانه واریز نخواهد شد.
انصاری اضافه کرد:به بیش از سه میلیون نفر در استان فارس سهام عدالت تعلق گرفته و ارزش این سهام افزون بر 30هزار میلیارد ریال است.
دریافت خبر: سارنگ عبداللهی ** انتشار: غلامرضا مالک زاده
6122 / 1876

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.