اخبار مرتبط

اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از مهران تقوی که برای رسیدگی به وضعیت پروژه تالار مرکزی شیراز به این شهر سفر کرده است، بیان داشت: به دلیل اهمیت این طرح، برای انجام مذاکرات با شهرداری به منظور احداث و بهره برداری از این مجموعه فرهنگی، شخصا وارد عمل شدیم که نتیجه این سفر توافق لازم با شهرداری شیراز بود.
وی ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حدود 45 پروژه ملی در کشور دارد که ٢٠ پروژه آن مربوط به تالارهای مرکزی استان‌هاست اما از این تعداد تنها سه طرح به بهره برداری رسیده است.
تقوی بیان کرد: با توجه به اینکه در سال های گذشته، توزیع یکسانی در زمینه بودجه وجود نداشت، به همین سبب روند پیشرفت فیزیکی طرح ها متفاوت است.
معاون مدیرکل تحول اداری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: رویکرد دولت در واگذاری ها از پیمانکاری به سمت مشارکت عمومی تغییر یافته است و همین امر موجب شده تا اعتبار لازم از بودجه های عمومی برداشت شود.
تقوی ادامه داد: شیراز با وجود اینکه از جاذبه های فرهنگی و هنری ارزشمندی برخوردار است اما از حیث جذب بودجه پیشرفت چندانی نداشته است.
وی، همچنین اظهار داشت: با توجه به اجرایی کردن طرح گذر عرفان در شیراز و وجود ساختمان تاریخی سیلوی غله در پشت پروژه ساخت تالار مرکزی این شهر، بهتر است با نگهداری سیلوی غله، از این مجموعه به ‌منزله مجموعه‌ای فرهنگی تاریخی یاد شود.
طرح تبدیل سیلوی غله شیراز به تالار مرکزی این شهر برای نخستین بار در سال 1390با وعده ساخت سالن همایش 2 هزار نفری با زیر بنای چهار هزار متر مربع، نگارخانه برای نمایش آثار هنری، اتاق مخصوص تمرین موسیقی و تئاتر، کارگاه ساخت دکور، کتابخانه تخصصی و فضای نگهداری ادوات موسیقی، در زمانی که سید محمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بود در محل سیلوی شیراز کلنگ‌ زنی شد.
در مهرماه سال 92کلنگ این مجموعه برای مرتبه دوم به زمین زده شد و از آن زمان تاکنون وعده‌های بسیاری برای ساخت آن داده شده است.
7375 /6118
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.