اخبار مرتبط

دکتر سعید نمکی شامگاه جمعه در نشستی با دانشگاهیان علوم پزشکی فسا با تاکید بر اینکه توجه به درمان سرپایی به خصوص کنترل فشار خون می تواند به پیشگیری از دیابت کمک کند گفت: اینقدر بیماران دیالیزی ،دیابتی ، فشارخونی ، قلبی ،رتینوپاتی نتیجه بی توجهی به مقوله پیشگیری است.
وزیر بهداشت ادامه داد : درمان بستری را هم باید بر حسب نیاز ومنطبق برنیازهای مناطق دنبال شود ، در حوزه سلامت راهی رفتیم که پیمودن آن گرچه سخت بود اما ما را به پیمودن پیمودن راههای نرفته و آینده بهتر در نظام سلامت امیدوار کرد .
دکتر نمکی خاطر نشان کرد: امروز ما با موجی از بیماریهایی مانند حوادث جاده ای،سرطانها، دیابت بیماریهای قلبی عروقی سکته های حاد قلبی و مغزی روبرو هستیم ، بسیاری از این بیماری ها با پیشگیری و تغییر در سبک زندگی قابل کنترل است.
وزیر بهداشت با بیان اینکه درپیشگیری از آسیبهای اجتماعی و بیماریها باید شیوه زندگی مردم را تغییر داد اظهار داشت:این رویکرد به تنهایی در وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی قابل تحقق نیست ، باید از مدرسه و از خانواده ها برای تغییر در سبک زندگی شروع کرد.
نمکی بر حرکت در حوزه سلامت بر مبنای رویکرد جامعه محور تاکید کرد و گفت: بدون این رویکرد و راهکار سیاست ها در این حوزه ناکام می ماند ، در عرصه آموزش پزشکی نیز نقصان های زیادی وجود دارد که باید مرتفع شود ، گرچه دستاوردهای زیادی هم دراین حوزه وجود دارد.
وزیر بهداشت دستاوردهای علمی دانشگاه علوم پزشکی فسا را ستود و گفت: این دانشگاه در اوجی از اقتدار و شکوفایی و افتخار آفرینی در عرصه ملی است و می تواند به عنوان یکی از قطبهای بالنده و شکوفایی پزشکی کشور ایفای نقش کند.
** خواست فرماندار ویژه فسا از وزیر بهداشت
معاون استاندار و فرماندار ویژه فسا از وزیر بهداشت خواست تا پایگاه انتقال خون این شهرستان به عنوان یکی از قدیمی ترین پایگاه های فارس مورد توجه قرار گیرد و گفت: این پایگاه با اخذ سالیانه بیش از ١١ هزار واحد خون ،تامین کننده خون بیمارستانهای سروستان ،نی ریز،استهبان و مراکز درمانی فسا است.
سلیمان کرمی ادامه داد: پایگاه انتقال خون شهرستان فسا همچنین تأمین کننده خون بیش از ٤٠٠ نفر از بیماران خاص این شهرستانها است و در مواقع بحران و کمک به مناطق آسیب دیده همیشه پیشقدم بوده است.
وی ادامه داد: با توجه به ارتقای سیستم های درمانی شهرستان فسا در دهه اخیر متاسفانه این پایگاه مورد کم لطفی واقع شده و قطعا اگر توجه نشود در مسیر خدمت در حوزه درمان خلل ایجاد خواهد شد ، ساختمان بسیار نامناسب و غیر استاندارد و فرسوده و خودروهای ناایمن و فرسوده و تجهیزات بسیار مستعمل و فرسوده و از رده خارج این مرکز نیاز به توجه و مساعدت در مسیر نوسازی دارد.
کرمی ادامه داد: در راستای توازن منطقه ای و توجه ویژه به همه بخشها ، مرکز درمان بستر بخش نوبندگان با 30 درصد پیشرفت فیزیکی همچون سه مرکز درمان بستر بخش های ششده ، قره بلاغ و زاهد شهر نیاز به توجه و تامین و تزریق بودجه لازم جهت راه اندازی و بهره برداری دارد .
به گفته وی با وجود خدمات شایسته مجموعه دانشگاه و کادر متخصص درمانی و حضور چشمگیر بیماران از شهرستانهای اطراف تسریع در راه اندازی بیمارستان ١٨٤ تختخوابی امام حسین ( ع ) مطالبه اصلی و عمومی مردم شهرستان است.
شهرستان فسا در فاصله 130 کیلومتری جنوب شرقی شیراز واقع شده است.
9653/6113
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.