اخبار مرتبط

این روزها استان خوزستان،سرزمین تاریخ و خاطره، مقاومت و ایستادگی، دیار طلای ناب و غیرت و مردانگی که روزگاری در تیر رس دشمن بعثی قرار داشت و دیر زمانی نیز در چنبره ریزگرد ها مقاومت می کرد اکنون با سیل خروشان دست و پنجه نرم می کند.
امروز خوزستان در آزمونی دیگر است، قامت برافراشته دیار خوبی ها مانند نخل های استوارش ،پایدارتر از همیشه پای دیوار بلند تمدنی در چغازنبیل از هفت خوان ایثار عبور کرده تا گذشت را رنگی دیگر زند.
گویی عناصر چهارگانه طبیعت نوبت گذاشته اند تا ایستادگی و مقاومت مردمان سرزمین نفت و نخل را راست آزمایی کنند.
و در این میانه، خوزستان، پاره تن وطن، نیازمند همدلی، یاری و مهربانی است.
مهربانی سررشته دوستی است و در نزدیکی دیار عزیزمان خوزستان، معدن سرشار مهربانی در شهر دوستی است.
امروز وقت است که موج‌ گرم دوستی را از رودخانه خشک که هنوز از مهر مردم شیراز به مسافران و همشهریان سیل زده نمناک است به کارون بفرستیم، وقت آن است که ابر عشق، نوع دوستی و مردم مداری به آبی آسمان خوزستان برسد.
شهردار شیراز نیز با انتشار پیامی از مردم این شهر درخواست کرد که با ایجاد پویش دوباره شیراز دوباره مهربانی به کمک مردم سیل زده استان خوزستان بشتابند.
در متن این پیام که در پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز منتشر شده، حیدر اسکندرپور خطاب به شهروندان شیرازی می گوید که امروز فارس به عنوان استان معین خوزستان در حادثه سیل معرفی شده و من به عنوان شهردار شیراز شهر دوستی و مهربانی و مدارا ضمن تشکر از از همشهریان خودم که در حادثه سیل جلوه ای دیگر از مناعت طبع، کرامت نفس و فرهنگ والای خود را به نمایش گذاشتند، می خواهم که در کمک به هموطنان خوزستانی خود دیگر بار، حماسه آفرین شوند.
از همکارانم در شهرداری شیراز خواسته ام با همیاری سایر نهادها، کمپین کمک به سیل زدگان در شیراز با عنوان 'دوباره شیراز دوباره مهربانی' را راه اندازی کنند تا دیگر بار شهرمان لبریز از دوستی و مهر این مردمان نیکوی کهن دیار شود؛ باشد تا حماسه ای جدید از مهربانی و مدارا خلق شود تا بار دیگر از زبان شاعر بلند آوازه شهرمان یاد آور شویم که :
تو کز محنت دیگران بی غمی
نشاید که نامت نهند آدمی
مردم خوب شهرم؛ دست هایتان را می بوسم و می خواهم که دست هایمان را به هم دهیم و دل ها را،به موج گرم دوستی بپیوندیم که نخل های این زرینه خاک وطن، دوباره قد برافرازد.
به گفته اسکندرپور،مناطق یازده گانه شهرداری شیراز آماده پذیرایی کمک های مردمی و ارسال آن به خوزستان هستند.
9873/6113
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.