اخبار مرتبط

صمد سعید دوشنبه در گفت و گو با ایرنا ادامه داد: چشمه تاریخی کازرون که در تابستان سال گذشته آب دهی آن به صفر رسیده بود با بارندگی های خوب سال زراعی جاری جاری شد طوری که تا امروز دبی آب چشمه ساسان به هشت هزار لیتردر ثانیه رسیده است.
وی بیان کرد: آب این چشمه بخشی از آب آشامیدنی استان بوشهر و روستاهای بخش مرکزی کازرون را تامین می کند.
سعید افزود:برابر اعلام سیستم باران سنجی امور آب شهرستان کازرون امسال تا نیمه اول فرودین 98 میزان باران باریده شده در کازرون 550 میلیمتر گزارش شده است که این میزان بارندگی در مقایسه به مدت مشابه در فرودرین سال گذشته که 161میلیمتر بوده است به بیش از سه برابر افزایش دارد.
مدیر امور آب کازرون افزود: این میزان بارندگی در مقایسه با متوسط بارندگی پنجاه سال گذشته که 495 میلیمتر بوده است همچنین افزایش نشان می دهد.
سعید افزود: بارندگی در کازرون علاوه بر جاری شدن چندین چشمه از جمله چشمه رنجان و چشمه چنار که مدت 5 سال بود خشک شده بودند امروز با دبی آب 500 لیتر در ثانیه فعال شده اند.
وی گفت: 6 قنات از 37 چشمه قنات در کازرون احیا و جاری شده است و دبی آب چشمه سراب اردشیر در امامزاده سید حسین تا 4200 لیتر افزایش نشان می دهد و رودخانه های بزرگ اعظم جره 36 هزار لیتردر ثانیه و خروجی رودخانه شاپور با 15 هزار لیتر بهترین موقعیت را دارند.
مدیر امور منابع آب کازرون افزود: در شهرستان کازرون یک هزار و صد چاه غیر مجاز فعال است و چهار هزار و یکصد چاه مجاز وجود دارد که برای کنترل آب مصرفی از چاه های مجاز بر روی 700 حلقه چاه مجاز کنتور هوشمند آب و برق نصب شده است.
سعید گفت: سطح آب های زیرزمینی در شهرستان کازرون نسبت به اسفند سال گذشته بین یک متر تا بیش از دو متر و نیم بالا آمده است.
کازرون در 120 کیلومتری غرب شیراز است.
7372/ 1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.