اخبار مرتبط

علیرضا صحراییان، با اشاره به انتشار خبری در فضای مجازی مبنی بر مشاهده ملخ صحرایی در شهرستان جهرم، شنبه به ایرنا اظهار داشت: تعدادی ملخ به صورت انفرادی در این شهرستان مشاهده شده که جای نگرانی ندارد و با هدف کنترل و پیشگیری از این آفت، یکی از کانون‌های احتمالی آن در بخش مرکزی جهرم امروز (هفدهم فروردین) با حضور معاون عمرانی این فرمانداری ویژه و کارشناسان جهاد کشاورزی جهرم سمپاشی شد.
وی، از مردم خواست، در صورت مشاهده توده های بزرگ ملخ مراتب را به شماره تلفن‌های 071-54226012 و071-54226011 واحد حفظ نباتات جهاد کشاورزی شهرستان جهرم اطلاع دهند.
صحراییان همچنین گفت: از آنجا که تعداد ملخ‌ها بسیار اندک است مردم می‌توانند برای استفاده کمتر از سموم، در صورت مشاهده آنها مبادرت به حذف فیزیکی این آفت کنند.

** کنترل محل تجمع ملخ صحرایی در بخش مرکزی جهرم
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان جهرم هم به ایرنا گفت: کانون‌کوبی و کنترل محل تجمع ملخ صحرایی (دریایی) در سطح 2هکتار از بخش مرکزی این شهرستان انجام شد.
محمدرضا شهابی افزود: این کنترل به صورت شیمیایی توسط کارشناسان حفظ نباتات جهاد کشاورزی این شهرستان صورت گرفت.
وی اظهار کرد: این گونه ملخ‌ها به صورت دسته‌ای پرواز می‌کنند و تعداد آنها در منازل این شهرستان بسیار اندک است و به همین سبب به سرعت به وسیله‌ پرندگان شکار می‌شوند.
پانزدهم فروردین ماه 98 اخبار و تصاویری در فضای مجازی مبنی بر هجوم ملخ های صحرایی به شهرستان جهرم منتشر شد که با توجه به بزرگی این گونه ملخ ها این تصاویر موجب نگرانی برخی از مردم این شهرستان شد.
ملخ‌های زرد رنگ صحرایی (دریایی)، گروهی از ملخ‌های پرنده هستند که بزرگی آنها حدودا به 15سانتی‌متر می رسد و در زمره مضرترین حشرات به شمار می آیند.
شهرستان جهرم در فاصله 193 کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
9910 /6118
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.