اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس افزوده است : هر چند محل احداث پل یاد شده خارج از طرح هادی روستا است اما این بنیاد آمادگی دارد تا با تامین اعتبار نسبت به احداث پل مبادرت ورزد.
در این توضیح اضافه شده است: طی بازدید میدانی فرماندار سابق شیراز از روستاهای یاد شده، وی قول مساعد برای تامین اعتبار لازم برای احداث پل داد و موضوع در کمیته برنامه ریزی شهرستان شیراز به تصویب رسید اما هنوز هیچ اعتباری برای اجرای این طرح اختصاص نیافته است.
بنیاد مسکن فارس نوشته است :مستندات و مکاتبات موجود بین بنیاد مسکن و فرمانداری شیراز و استانداری فارس در باره لزوم احداث پل یاد شده و پیگیری هایی که در این زمینه انجام گرفته موجود است.
دهیار روستای رحمت آباد بخش زرقان شیراز پیش از این گفته بود:علی رغم گذشت بیش از دوسال از قول مساعد مسئولان مبنی بر بازسازی پل بین این روستا و روستای فشنگان کماکان اهالی از پل معلق و خطرناک برای تردد استفاده می کنند.
به گفته سرافراز ایزدپناه، این پل 48 ساله که بر روی رودخانه کُر و بین دو روستا نصب شده به عنوان راه ارتباطی همه روزه محل عبور تعداد زیادی از دانش آموزان و ساکنان محلی است.
وی اظهار داشت: این پل حتی سیم و یا طناب های محافظ در دو طرف ندارد و با همین وضعیت فرسوده و خطرناک همه روزه به عنوان یک معبر ارتباطی بین روستای رحمت آباد با حدود چهارهزارنفر جمعیت و روستای فشنگان با بیش از یک هزار نفر جمعیت مورد استفاده ساکنان این دو روستا قرار می گیرد.
دهیار روستای رحمت آباد بخش زرقان شیراز ادامه داد:همه ساله در فصل زمستان و لیز شدن چوب های روی این پل به دلیل بارندگی و همچنین جاری شدن آب باران در رودخانه زیر پل، هر لحظه خطر سقوط برای کودکان بیگناه و حتی موتورسیکلت سواران وجود دارد.
ایزدپناه بیان کرد:پیش از این یک دستگاه موتورسیکلت با دونفر راکب از این پل سقوط کرد که یک نفر در دم جان خود را ازدست داد و یک نفر دیگر بر اثر این حادثه نابینا شد.
وی ادامه داد:هرچند در مسافتی تقریبا طولانی یک پل فلزی برای عبور و مرور خودروها در مسیر جاده به سمت خرامه ساخته شده است اما پل معلق به دلیل اتصال مرکز دو روستا به یکدیگر بیشتر مورد استفاده عابران پیاده و موتورسیکلت سواران قرار می گیرد.
دهیار روستای رحمت آباد همچنین گفت: به دلیل همجواری آرامستان این دو روستا در جوار رودخانه و همچنین برای شرکت در مراسم ترحیم در طول هفته تعداد قابل توجهی از مردم از روی پل معلق عبور می کنند.
وی اضافه کرد:در این میان مشکل اصلی ما عبور کودکان و نوجوانان محصل است که خانواده های آنان به دلیل ترس ودلهره باید دانش آموزان را برای عبور از این معبر خطرناک همراهی کنند.
ایزدپناه ادامه داد: جاده ارتباطی روستای رحمت آباد به روستای ایزدخواست بخش مرکزی شیراز به دلیل میان بر بودن همه روزه محل تردد بیش از 200 دستگاه تریلر و کامیون حامل مواد پتروشیمی به بندرعباس است.
دهیار رحمت آباد اضافه کرد:این جاده به دلیل کم عرض بودن و ترافیک بالای آن موجب تصادفات رانندگی و کشته و مجروح شدن تعداد زیادی از مردم منطقه شده است.
روستای رحمت آباد در فاصله 70 کیلومتری شمال شیراز و 45 کیلومتری شهر زرقان قرار دارد.
زرقان در 25 کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.
6113 /1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.