محمدرضا ارجمند شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هم اکنون ورودی آب به هفت سد بزرگ استان فارس 142 متر مکعب بر ثانیه است و حجم آب قابل استفاده در سدها یک میلیارد و 93 میلیون متر مکعب است.
مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان فارس با بیان اینکه سد درود زن به عنوان تامین کننده حدود 25 درصد از آب شرب شیراز حجم قابل توجهی از آب ذخیره کرده است گفت: ورودی آب به این سد اکنون 89 متر مکعب بر ثانیه است که بیشترین میزان مهار آب ناشی از سیلاب های اخیر را دارد.
ارجمند درادامه گفت : سد سلمان فارسی در شهرستان قیر و کارزین نیز با ورودی 28 متر مکعب بر ثانیه در رتبه دوم مهار آب قرار دارد ، سدهای ملاصدرا ، سیوند ، ایزدخواست ، تنگاب ، رودبال ، چشمه عاشق و خسویه نیز ورودی قابل توجهی از آب دارند.
وی میزان آب قابل استفاده و مفید در سد درود زن را 272 میلیون متر مکعب و میزان آب قابل استفاده در سد سلمان فارسی را 667 میلیون متر مکعب اعلام کرد و گفت: سایر سدهای فارس نیز حجم قابل توجهی آب دارند .
مدیر روابط عمومی شرکت آب منطقه ای استان فارس ادامه داد : سد درود زن قابلیت ذخیره سازی 400میلیون متر مکعب و سد سلمان فارسی قابلیت ذخیره سازی 300 میلیون متر مکعب آب در بارندگی های پیش رو را دارد.
6113 /1876
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.