اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، از این آمار، پنج فرد گرفتار در کوه، اهالی روستای جرمشت در سیمکان شهرستان جهرم بودند که به دلیل مه‌گرفتگی در کوه‌های جهرم گرفتار شده بودند.
رئیس جمعیت هلال احمر جهرم دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: در پی اطلاع از زمین‌گیر شدن پنج نفر از اهالی جرمشت بخش سیمکان در کوه سور به علت بارندگی و مه شدید بالای این کوه، عملیات امداد و نجات از ساعت 16 تا 21 روز یکشنبه با حضور پنج نفر از تیم کوهستان جمعیت هلال احمر صورت گرفت.
رامین جعفرنژاد افزود: این افراد از روز شنبه به قصد تفریح و بیتوته شبانه به کوه رفته بودند که در نیمه شب به دلیل باران و عدم دید مناسب به‌خاطر مه شدید گرفتار شدند و با درخواست کمک اهالی روستا از بخشداری و هماهنگی با هلال احمر عملیات نجات با موفقیت انجام شد.
وی اظهار داشت: شهروندان قبل از هر اقدامی از وضعیت هوا مقصد اطلاع کامل کسب کنند و خانواده خود را در جریان محل مقصد و ساعت حرکت و بازگشت و همراهان قرار دهند.
وی به مردم توصیه کرد از همراه داشتن وسایل مورد نیاز برای منطقه و لباس مناسب اطمینان داشته باشند.
در همین حال، مسئول روابط عمومی اورژانس جهرم گفت: دو نفر در دو منطقه مختلف جهرم از کوه سقوط کردند که با حضور به موقع بالگرد اورژانس از مرگ نجات یافتند.
محمد رحمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در مأموریت اول در ساعت حدود 17 روز یکشنبه، مردی 34ساله از تنگ آب چاتیز سقوط کرد که منجر به آسیب به قفسه سینه و کمر و تنگی نفس شد.
وی اظهار کرد: در مأموریت دوم در ساعت 17:40 یکشنبه یازدهم فروردین، مردی چهل ساله در روستای حسین‌آباد قبله، از کوه‌های منطقه دوغاری سقوط کرد که منجر به آسیب به گردن، بی‌حسی دست‌ها و تنگی نفس شد.
وی تصریح کرد: هر دو مصدوم با همکاری پایگاه زمینی و هوایی اورژانس جهرم به بیمارستان انتقال یافتند و حال هردو مساعد است.
شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
9910/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.