اخبار مرتبط

به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی معاونت خدمات شهری شهرداری شیراز محمدرضا محمدحسن پور افزود: با توجه به بارش شدید باران در شیراز شاهد موارد و مشکلاتی مانند آبگرفتگی و همچنین گل و لای و نخاله هایی که به واسطه بارندگی شدید و روان آب ها در سطح معابر پخش شدند بودیم که با دستور شهردار در کمترین زمان توسط نیروهای خدمتگزار و پرتلاش شهرداری پاکسازی شد.
وی گفت: تمام نیروهای شهرداری مدیریت پسماند، سیما، منظر و فضای سبزشهری، مدیریت بحران، سازمان آتش نشانی در حال خدمات رسانی در سطح شهر هستند و تا کنون بیشتر خیابانها و معابر اصلی پاکسازی شده است.
محمدحسن پور ادامه داد: نیروهای سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری در تلاش هستند تا تمام فضای سبز سطح شهر که بر اثر بارش باران و سیلاب تخریب شده بهسازی کنند ودر تلاش هستیم کاشت گلها به بهترین شکل ممکن انجام گیرد.
وی گفت : با توجه به ضرورت ارایه خدمات در نقاط مختلف سطح شهر و فراهم آوردن تسهیلات لازم در جهت برطرف کردن مشکل عبور و مرور وسائط نقلیه و عابران، ابتدا اولویت در معابر اصلی شهر و پس از آن کوچه ها و خیابان های فرعی شهر در دستور کار قرار گرفت.
این مقام مسئول گفت: نیروهای پسماند نیز بلافاصله اجرای عملیات پاکسازی و لایروبی را به منظور خدمات رسانی و تسهیل در عبور و مرور و حفظ پاکیزگی شهر و شهروندان در نقاط مختلف انجام داده به گونه ای که در بیشتر خیابانها و کوچه ها پاکسازی و نظافت به اتمام رسیده است.
محمد حسن پور تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی نیز آمادگی کامل برای ارائه خدمت به شهروندان دارند و از همان ابتدای بارندگی در سطح شهر به صورت 24 ساعته حضور داشتند و شهروندان در صورت نیاز به آتش نشانی می توانند با شماره 125 تماس بگیرند.
معاون خدمات شهری شهرداری شیراز در تشریح سایر اقدامات صورت گرفته شده توسط پرسنل خدمات شهری افزود : جمع آوری زباله ، نخاله ها از سطح شهر ، جمع آوری شاخه و برگ درختان شکسته شده، رفع آبگرفتگی جداول و ... از جمله اقداماتی است که توسط نیروهای شهرداری در 24 ساعته گذشته انجام شده است.
وی گفت: میزان بارش باران اخیر در شهرک گلستان 175 میلی متر گزارش شده است و توسط ایستگاه میدان گل سرخ در شرق شیراز، افزون بر 75 میلی متر گزارش بارندگی اعلام شده است و با توجه به شدت بارش باران در سطح خیابان ها شاهد آب گرفتگی معابر بودیم.
این مقام مسئول افزود: شهروندان درصورت مشاهده هرگونه مشکل در معابر و کوچه ها، می توانند با 137 تماس گرفته و مشخصات مکان مورد نظر را اعلام کنند تا نیروهای خدمات شهری با حضور در محل اقدامات لازم را جهت رفع مشکل پیش آمده انجام دهند.
بارش شدید باران در روزهای پنجم و ششم فروردین منجر به وقوع سیل در مناطقی از شهر شیراز شد. پنجم فروردین ماه، سیل دروازه قرآن 19 کشته ، 107 مصدوم و خسارات مادی بسیاری به خودروهای در حال عبور برجای گذاشت.
ششم فروردین ماه نیز مناطق پایین دست رودخانه خشک شیراز و مجاور این رودخانه با مشکل آبگرفتگی منازل و معابر روبرو شدند. در این میان، وضعیت منطقه سعدیه وخیم تر از سایر نقاط گزارش شد.
به گفته فرماندار شیراز، با تلاش های صورت گرفته، وضعیت بیشتر مناطق سیل زده شیراز به حالت عادی بازگشته است. تلاش نیروهای امدادی برای امدادرسانی به مردم سایر نقاط ادامه دارد.
9873/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.