اخبار مرتبط

به منظور بازدید از مناطق سیل زده؛

امیری چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در سیل پنجم و ششم فروردین ماه جاری شیراز، به طور همزمان مدیریت سیل و رسیدگی به امور آسیب دیدگان سیل در دستور کار دستگاه های مسئول بود.
وی اظهار داشت: بیشترین حجم کار و فعالیت در سیل اخیر مربوط به حادثه دروازه قرآن شیراز بود که علت آن باید به صورت کارشناسی بررسی شود.
فرماندار شیراز گفت: با وجود اعلام هشدارهای هواشناسی و مدیریت بحران استان و شهرستان به مردم، قبل از وقوع بحران، باید پیشگیری لازم توسط مسئولان ذیربط در این زمینه صورت می گرفت که نیازمند بحث فنی و کارشناسی است.
وی افزود: در روند مدیریت هنگام وقوع حادثه سیل دروازه قرآن در روز دوشنبه پنجم فروردین، همه دستگاه های امدادی حضور داشتند که به دلیل ترافیک محورهای منتهی به دروازه قرآن، امدادرسانی با مشکلاتی مواجه بود که تلاش شد با وجود این مشکل، مصدومان در نخستین فرصت ممکن به بیمارستان منتقل شوند.
امیری با اشاره به استمرار بارش ها از بامداد تا ساعت 16 روز سه شنبه ششم فروردین در شهر شیراز گفت: در اثر این بارش ها، بسیاری از مناطق شهرستان و روستاهای بخش مرکزی شهرستان شیراز دچار آبگرفتگی شدید شدند.
فرماندار شیراز ادامه داد: در سطح شهر شیراز، مناطق حوزه مدیریت شهرداری مناطق 3، 11 و 7 دچار آبگرفتگی بیشتری بودند که با وجود تلاش های صورت گرفته، هنوز بخشی از مناطق دچار مشکل هستند و سایر مناطق به حالت عادی بازگشته اند.
امیری افزود: در بلوار منتهی به محله سعدیه و قبل از تونل سعدی، آبگرفتگی زیادی در معابر و منازل مسکونی ایجاد شد که عملیات امداد و نجات به صورت شبانه روزی تاکنون ادامه یافت و نیروهای مرتبط در حال ارائه خدمات به شهروندان با هدف حل کامل مشکل هستند.
وی با اشاره به بررسی ابعاد حادثه سیل با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، وزیر اطلاعات و وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان نمایندگان ویژه هیات دولت در استانداری فارس در شیراز ادامه داد: پس از شناسایی جانباختگان حادثه سیل شیراز، بسیاری از کارها طبق قولی که مسئولان دولتی به مردم داده بودند انجام شده است و ازآن جمله، فوت شدگان به وسیله هواپیما یا خودروهای ویژه به صورت رایگان به زادگاه خود منتقل شدند.
فرماندار شیراز همچنین به تدبیراندیشی مسئولان استان فارس در نشست شامگاه سه شنبه با حضور رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در مجموع جلسات با حضور مسئولان ارشد دولتی، تصمیم های بسیار خوبی در ارتباط با پرداخت خسارت به جانباختگان و صاحبان خودروهای آسیب دیده و مالکان منازل که لوازم خانه آنها در اثر سیلاب دچار آسیب شده است، اتخاذ شد.
سیل ناگهانی که پنجم فروردین در دروازه قرآن شیراز رخ داد، بنا بر اعلام اداره کل پزشکی قانونی استان فارس، موجب کشته شدن 18 نفر و مصدومیت شماری از هموطنان شد. برخی منابع از مفقود شدن یک نفر در این حادثه سخن گفته اند.
این سیل اتومبیل های پارک شده و در حال تردد در دروازه قرآن را تا مسافتی با خود برد و بر روی هم انباشت که خسارات جانی و مالی در پی داشت.
آبگرفتگی منازل و معابر شیراز در پنجم و ششم فروردین به برخی واحد های مسکونی و تجاری این شهر خسارت وارد کرد. سامانه بارشی که آبگرفتگی و سیلاب را در پی داشت، شامگاه سه شنبه از فضای استان فارس خارج شد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی فارس شامگاه سه شنبه به ایرنا گفت: در جریان وقوع سیل در شیراز به ویژه در دروازه قرآن و محله سعدی 107 نفر مصدوم شدند.
دکتر محمد جواد مرادیان افزود: تعداد قابل توجهی از این مصدومان به شکل سرپایی مداوا و تعدادی نیز برای ادامه درمان به بیمارستان های نمازی، شهید رجایی، شهید دستغیب و شهید فقیهی منتقل شدند.
وی اظهار داشت: از مجموع مصدومان بستری شده در بیمارستان ها و مراکز درمانی شیراز هنوز 20 نفر بستری هستند.
9873/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

به منظور بازدید از مناطق سیل زده؛

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.