اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، علی القاصی مهر روز سه شنبه همچنین از شناسایی 18 تن از اجساد جانباختگان حادثه سیل در دروازه قرآن شیراز خبر داد و گفت: اجساد جانباختگان طی مراحل قانونی به خانواده ها و بازماندگان تحویل می شود.
القاصی با بیان اینکه بلافاصله پس از وقوع حادثه بازپرس شعبه 8 دادسرای شیراز به عنوان قاضی ویژه در پزشکی قانونی مستقر شد، گفت: با هماهنگی بازپرس اجساد همه جانباختگان از صحنه حادثه و مراکز درمانی به پزشکی قانونی انتقال یافت و انجام معاینات پزشکی و مستندات قضایی در دستور کار قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه تا ساعت 10 صبح روز سه شنبه ، ١٨ جسد به پزشکی قانونی شیراز تحویل شده است گفت: از بدو وقوع حادثه با کلیه مراجع انتظامی و مراکز ارائه خدمات، هماهنگی لازم جهت معرفی بازماندگان به شعبه ٥ آگاهی جهت شناسایی اجساد عزیزان انجام شد که تاکنون منجر به شناسایی همه جانباختگان این حادثه با احراز هویت و ارائه مدارک، شناسایی شده است.
وی همچنین در خصوص اتومبیل های حادثه دیده نیز گفت:در این خصوص هماهنگی های اولیه با شرکت های بیمه و کانون کارشناسان رسمی جهت برآورد خسارات وارده شده در حال انجام است.
رییس کل دادگستری فارس افزود: دستگاه قضایی علاوه بر وظیفه نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی در این خصوص چهار موضوع را به صورت اختصاصی در اولویت و دستور کار قرار داده است که از جمله آن بررسی صحنه حادثه و شناسایی عوامل مقصر احتمالی و تعقیب آن ها در صورت احراز تقصیر، تعیین تکلیف اجساد جانباختگان و تحویل به خانواده قربانیان، اتخاذ تدابیر لازم جهت حراست از اموال و خودروها و تعیین تکلیف آن ها و همچنین پیگیری پرداخت خسارات به قربانیان از طریق بیمه و دستگاه های اجرایی است.
وی از حضور تیم های کارشناسی و مسئولان مربوطه در معیت مقامات قضایی در ساعات ابتدایی امروز سه شنبه خبر داد و خاطرنشان کرد: ابعاد حادثه بلافاصله پس از بررسی دقیق هیأت کارشناسی و اتمام بررسی محل به استحضار عموم خواهد رسید.
سیل ناگهانی که پنجم فروردین در دروازه قرآن شیراز رخ داد، بنا بر اعلام وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موجب کشته شدن 19 نفر و مصدومیت شماری از هموطنان شد.
این سیل اتومبیل های پارک شده و در حال تردد در دروازه قرآن را تا مسافتی با خود برد و بر روی هم انباشت.
6113/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.