اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین یحیی کمال چهارشنبه در نشست تبیین گام دوم انقلاب در شیراز اضافه کرد:وجود متولیان مختلف و موازی کاری باعث شده تا فعالیت های فرهنگی با چالش های مختلفی رو به رو شود.
وی اضافه کرد: یکی از اقداماتی که در گام دوم باید اجرایی شود تعریف سرفصل های آموزشی و اجرای دوره های آموزشی ویژه مبلغان برای اجرای هرچه بهتر برنامه و رهنمودهای رهبری است.
او بیان کرد: اگر اهداف تبیین نشود و برنامه ریزی صورت نگیرد در سال 98 با مشکلات مختلفی در زمینه های فرهنگی و تربیتی مواجه می شویم.
حجت الاسلام والمسلمین کمال با بیان این که برنامه ریزی ها نباید به صورت کلان باشد، اضافه کرد: باید از کلی گویی و برنامه ریزی کلان فاصله گرفت و به سمت برنامه ریزی خرد حرکت کنیم در حوزه آموزش نیز باید در فارس آموزش مبلغان یکی از برنامه های اصلی در اجرای گام دوم باشد.
وی بیان کرد: تجمیع وظایف دستگاه ها و برنامه ریزی در گام دوم انقلاب تاثیر بهتری بر مجموعه اقدامات دستگاه ها برای اجرای رهنمودهای رهبر معظم انقلاب دارد.
کمال گفت: یکی از برنامه هایی که در گام دوم باید در نظر گرفته شود تاکید بر بهبود وضعیت عفاف و حجاب در جامعه است در این زمینه باید علاوه بر حضور در مدارس و آموزش دانشجویان، استادانی که آموزش دهنده موضوع عفاف و حجاب هستند آموزش های لازم را برای برخورد با نسل جدید فرا گیرند.
مدیرکل امور تبلیغی معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: فعالیت های تبلیغی در حوزه عفاف و حجاب باید علاوه بر مدارس در واحدهای صنفی و فعالان گردشگری نیز وجود داشته باشد تا شرایط برخی از واحدهای دارای مشکل در این حوزه ها برطرف شود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی چهارشنبه 24 بهمن 97 در بیانیه ای مهم و راهبردی به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی و ورود جمهوری اسلامی به فصل جدیدی از زندگی به تبیین ویژگی‌های مسیر پر افتخار پیموده شده در چهل سال گذشته و برکات خیره‌ کننده انقلاب اسلامی در رساندن ایران عزیز به جایگاه شایسته ملت پرداختند و با تأکید بر امید واقع‌بینانه به آینده و نقش بی‌بدیل جوانان در برداشتن گام بزرگ دوم به سمت آرمانها، خطاب به جوانان و آینده‌سازان ایران مقتدر، الزامات این جهاد بزرگ را در هفت سرفصل اساسی بیان کردند.
ایشان در این بیانیه ضمن بیان هفت توصیه به جوانان ایرانی از جمله علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی، روابط خارجی، مرزبندی با دشمن و سبک زندگی، خواستار توجه آنان به این موضوع شدند.
ع.پ /1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.