اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا دکتر رشید رمضانی،سه‌ شنبه در بازدید از دانشگاه علوم پزشکی جهرم افزود: هپاتیت بیماری است خطرناک تر از ایدز که بهترین راه درمان آن پیشگیری است.
وی اظهار کرد: در حال حاضر درصدی از افراد در ایران ناقل بیماری هپاتیت B وC هستند که دولت برای درمان این تعداد هزینه های هنگفتی را متحمل شده است.
رمضانی بیان کرد: 28 میلیون نفر در کشور برای بیماری هپاتیت واکسینه شده اند.
وی افزود: یک بیمار هپاتیت می تواند به طور متوسط 12 نفر را مبتلا کند.
رمضانی با اشاره به شیوع این بیماری در کشور گفت: در حال حاضر در کشور یک میلیون و 200 هزار نفر مبتلا به هپاتیت B و 200 هزار نفر مبتلا به هپاتیت C هستند.
وی عنوان کرد: با تولید داخلی داروی هپاتیت در ایران فرصت طلایی ایجاد شده است که می توان بامصرف این دارو تا 95 درصد بیماری را کنترل و از پیشروی آن جلوگیری کرد.
وی با اشاره به رویکرد خوب دانشگاه علوم پزشکی جهرم در راه‌اندازی مرکز مشاوره و درمان هپاتیت در شهرستان جهرم گفت: با همکاری 14 دانشگاه علوم پزشکی کشور موفق به راه‌اندازی مرکز درمان و مشاوره هپاتیت شده‌ایم که رویکرد بسیار خوبی برای پیشگیری و کنترل این بیماری است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم نیز در این جلسه گفت: پیشگیری رکن اول درمان است و این امر باعث کاهش هزینه‌های گزاف در درمان می‌شود.
دکتر محمد رحمانیان افزود: با ایجاد شرایط مناسب در حوزه سلامت، پیشگیری و کنترل بیماری‌های خطرناکی چون هپاتیت می‌توان سلامت جامعه را تضمین کرد و دانشگاه علوم پزشکی جهرم تمام رویکرد خود را بر این مهم خواهد گذاشت.
رئیس اداره هپاتیت مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و هیات همراه از فعالیت‌های انجام شده در جهرم در برنامه ملی حذف هپاتیت بازدید کردند.
هدف از این بازدید حذف بیماری هپاتیت در شهرستان جهرم و تصمیم بر راه‌اندازی مرکز مشاوره هپاتیت در دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان اعلام شد.
هپاتیت، التهاب کبد است. التهاب باعث درد و تورم خواهد شد.عوامل ایجاد کنندهٔ هپاتیت متعدد هستند. هپاتیت عمدتاً توسط یکی از 6 ویروس هپاتیتی ( E,D,C,B,A یا G ) ایجاد می شود.
عامل ایجاد کنندۀ هپاتیت هر چه باشد باعث التهاب کبد خواهد شد و کارکرد آن را مختل خواهد کرد. فقدان خونرسانی به کبد، سم، اختلالات خودایمنی، مصرف افراطی الکل، آسیب به کبد و مصرف بعضی داروهای خاص نیز می تواند باعث هپاتیت شود.
شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
9910 / 1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.