به گزارش ایرنا ، صابر سهرابی سه شنبه در شورای فرهنگ عمومی کازرون افزود: معرفی کازرون به عنوان پایتخت کتاب ایران، برگزاری دومین کنگره بین المللی سلمان فارسی در کازرون و برگزاری روز کازرون در نمایشگاه بین اللملی کتاب شیراز که مهر و یا آبان 98 در شیراز برگزار می شود از جمله این برنامه ها ست.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس گفت: برگزاری جشنواره روستایی و عشایری با عنوان دوستدار کتاب و کتاب خوانی در بخش های شهرستان کازرون با هدف ایجاد روحیه نشاط از جمله برنامه های پیش بینی شده در سال جدید برای این شهرستان است.
سهرابی با اشاره به جایگاه شورای فرهنگ عمومی شهرستان گفت: باید این جلسات مرتب برگزارشود تا به جایگاه اصلی برسیم و مصوبات شورای فرهنگ عمومی باید اجرا شود.
وی برای برگزاری دومین کنگره بین المللی سلمان فارسی و مراسم تجلیل از مقام آیت الله ایمانی امام جمعه فقید شیراز که اهل کازرون بود اعلام آمادگی کرد.
شورای فرهنگ عمومی شهرستان کازرون در منزل امام جمعه کازرون برگزار شد که در این جلسه امام جمعه کازرون به بعضی از مشکلات فرهنگی شهرستان اشاره کرد و گفت: مشکلات فرهنگی نباید تحت الشعاع مشکلات اقتصادی قرار بگیرد.
حجت الاسلام محمد خرسند به سابقه تاریخی و مبارزاتی مردم کازرون اشاره کرد و گفت: ناصر دیوان کازرونی از افراد مبارزی بود که در مقابله با استعمار انگلیس شجاعانه جنگید و مبارزات این مرد با هماهنگی مراجع تقلید آن زمان انجام می شد.
امام جمعه کازرون با گرامیداشت یاد و خاطره مرحوم ایت الله اسدالله ایمانی افزود: ایشان در طول عمربابرکتشان قدم های ارزنده ای در زمینه پیشرفت بهداشتی، فرهنگی وعلمی شهرستان کازرون برداشت.
کازرون در 120 کیلومتری غرب شیراز است.
7372/ 1876
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.