اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد هادی قانع یکشنبه در همایش ایمنی و پیشگیری از حوادث چهارشنبه آخر سال در شیراز افزود: سال گذشته به واسطه برگزاری جشنواره شهر ایمن آموزش های لازم به شهروندان ارائه شد.
وی ادامه داد: در چهارشنبه سوری سال گذشته 68 حادثه در شیراز رخ داد و چهار نفر دچار حادثه شدند که با این وجود نسبت به کلانشهرهای دیگر آسیب‌ها جدی نبوده و شیراز یکی از کلانشهرهای ایمن کشور در چهارشنبه پایان سال 96 بود.
قانع گفت:رده سنی آسیب دیدگان 12 تا 22 سال بود و خوشبختانه اکنون شهروندان آگاه تر شده اند و این آسیب‌ها نیز کاهش یافته است.
وی ادامه داد: همایش ایمنی و پیشگیری از حوادث چهارشنبه پایان سال به درخواست آموزش و پرورش فارس با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شیراز و معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان فارس با هدف آگاه سازی دانش آموزان از خطراتی که آنها را تهدید می‌کند هر ساله برگزار می شود.
قانع افزود: در قالب برگزاری این همایش برنامه‌ها و آموزش‌هایی برای دانش آموزان بیش از 60 مدرسه در کلانشهر شیراز در نظر گرفته شده است.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شیراز ادامه داد: جشن‌های ایرانیان به مناسبت های مختلف با محوریت شادی و خوشحالی عموم مردم و چهارشنبه سوری دروازه‌ای برای ورود به نوروز بوده است اما در سال‌های اخیر یک ناهنجاری وارد این آیین شده که با برپایی همایش های آموزشی برای دانش آموزان و راه‌اندازی کمپین‌های مردمی،آسیب‌های ناشی از این ناهنجاری ها کاهش یافته است.
وی با اشاره به اینکه مدارس این شهر به ویژه مدارس نواحی جنوبی در معرض خطر هستند، اظهار داشت: کارشناسان سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز در مدارس این مناطق و سایر نقاط این کلانشهر حضور می یابند و آموزش های لازم را به دانش آموزان ارائه می‌دهند.
مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری شیراز بیان کرد: تاکسی آتش‌نشانان نیز با همکاری این سازمان در نقاط مختلف شهر مستقر می‌شوند و تمهیدات عملیاتی لازم نیز پیش بینی خواهد شد.‌
9873 /1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.