به گزارش ایرنا جواد کریمی قدوسی عصر جمعه در استهبان استان فارس افزود: یکی از خدعه های استکبار کوچک جلوه دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی و بزرگنمایی کمبودها و مشکلات است.
وی اظهار داشت: بصیرت افزایی جزو بارزترین خصوصیات رهبر معظم انقلاب است، خصیصه ای که لازم است یکایک مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی بیش از پیش نصب العین خویش قرار دهند.
این نماینده مجلس گفت: تفکر مقاومتی مردم ایران که ماحصل انقلاب اسلامی مردم در سال 57 است، امروز الگوی بسیاری از کشورهای اسلامی مانند سوریه و عراق شده است و باعث شده بسیاری از چالش های اساسی در این کشورها که ناشی از توطئه استکبار است خنثی شود و به شکست منجر شود که آخرین نمونه آن نیز پیروزی دولت سوریه بر تفکیری های غاصب مورد حمایت استکبار در جنگ سوریه است و افتخاری برای مردم انقلابی است.
این عضو جبهه پایداری گفت: اگر این تفکر مد نظر دولتمردان ما نیز باشد بسیاری از چالش های فراروی کشور برطرف خواهد شد.
کریمی قدوسی ادامه داد: برخی ناآگاهانه می گویند چرا جمهوری اسلامی در کشوری مانند سوریه حضور دارد و مثلاً از بیت المال هزینه می کند، در پاسخ باید گفت بیت المال بر دو قسم است یک بیت المال مسلمین که مختص مردم جامعه است دوم بیت المالی که در اختیار رهبری جامعه اسلامی به منظور پیشبرد راهبردهای کلی جامعه اسلامی است و حضور ما در سوریه نیز دقیقا از این قسم است.
او ادامه داد: هزینه حضور ما در سوریه بسیار ناچیزتر از عدم حضور ما در این کشور بود چرا که مرزهای کشور ما از خطر دشمن تفکیری در امان ماند.
کریمی قدوسی همچنین گفت: به فرموده رهبری پس از خروج آمریکا از برجام نباید اعتماد چندانی به دول اروپایی کرد و بیشتر باید به تقویت توانمندی های داخلی پرداخت چرا که این کشورها سابقه درخشانی در وفای به عهد خود ندارند و همواره در بزنگاه های حساس خباثث خود را نشان داده اند.
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: از مسئولان انتظار داریم در عمل صحبت های رهبر معظم انقلاب را بکار بندند و به بیشتر توجه شان معطوف به ظرفیت داخلی باشد. چرا که تا به امروز اثبات شده اطاعت از رهبری راهگشای بسیاری از مشکلات بوده و خواهد بود.
کریمی قدوسی گفت: امروز مردم ایران با مشکلات عدیده ای در حوزه اقتصاد دست و پنجه نرم می کنند که به هیچ وجه در شان شان نیست لذا لازم است دولت برای حل این چالش فکری اساسی کند چرا که مردم صاحبان اصلی انقلاب و کشور هستند و خدمت به مردم صرفاً یک وظیفه است.
او به انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال 98 نیز اشاره کرد و گفت: شرکت در انتخابات مجلس یازدهم اهمیت خاصی دارد و مردم لازم است با بصیرت دینی نمایندگان خود را برگزینند، نمایندگانی که دغدغه شان در وهله اول و آخر مردم باشد.
کریمی قدوسی در مورد برخورد با مفسدان اقتصادی نیز گفت: این حق مردم است که در جریان مسائل باشند و برخورد قاطع با کسانی که به بیت المال دست درازی کرده اند یک خواست همگانی است لذا مفسدان اقتصادی در هر سطحی که هستند باید محاکمه شوند و اعمال مماشات در این زمینه به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست.
این نشست با عنوان 'نهضت روشنگری' به دعوت گروهی که در مراسم از آنها به عنوان 'شبکه یاران انقلاب اسلامی' یاد شد، در استهبان برگزار شد.
استهبان در 160 کیلومتری شرق شیراز است.
9873 / 1876
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.