به گزارش ایرنا، قاسم مقیمی چهارشنبه به مناسبت روز درختکاری در جمع خبرنگاران افزود: هیچ آمار و اطلاعات مدونی از وضع موجود فضای سبز شیراز در دسترس نیست و آنچه به دست ما می‌رسد اطلاعات پراکنده و گاهاً موردی است که برخی افراد خود به صورت شخصی جمع آوری کرده‌اند.
رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر شیراز اظهار داشت: لازم است سازمان زیباسازی فضای سبز و پارکهای شیراز به صورت رسمی و علمی بانک اطلاعات فضای سبز و باغ ها و گیاهان این شهر تهیه کند تا در طراحی چشم انداز فضای سبز شهر به صورت سلیقه ای و مقطعی عمل نشود.
مقیمی گفت: مهمترین اولویت کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورا در بررسی بودجه سال 98 و برنامه سوم توسعه و تقویت فضای سبز شهر شیراز در جهت تامین امنیت و سلامت روانی شهروندان است.
عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر اینکه شایسته نیست در سبز بودن شیراز درمانده باشیم، گفت: انتظار سبز بودن شیراز توقع بالایی نیست و متولیان فضای سبز شیراز باید به وظایف خود در این باره عمل کنند.
وی ادامه داد: نام شیراز از گذشته دور تاکنون با سبز بودن و باغات و فضای سبز همراه بوده است و هرچند که در حال حاضر با بحران آب و خشکسالی روبرو هستیم اما این مساله نمی‌تواند بهانه‌ای برای خشک شدن شیراز باشد.
عضو شورای شهر شیراز با اشاره به اینکه کشورهای حاشیه خلیج فارس می‌توانند شاهد خوبی بر این امر باشند گفت: به رغم عدم بستر و خاک مناسب و نیز دارا بودن هوای نامطبوع و آب شور، امروزه برخی شهرهای کشورهای منطقه از زیباترین و به روزترین فضای سبز برخوردارند و در شأن شیراز نیست که با این همه متخصص در امور فضای سبز و کشاورزی در سبز بودن و سبز ماندن شهر ناتوان باشیم.
وی ادامه داد: گردشگران و زائرانی که از سده‌ها و هزاره‌های پیش به شیراز مراجعه کرده و در آن سکونت داشته‌اند همه در خاطرات و نوشته‌های خود به سبز بودن شیراز و درختان و گلهای سبز و همیشه زیبا اشاره کرده‌اند و این در حالی است که امکانات استحصال آب وتوزیع در حد امروز نبوده است، اما امروزه با پیشرفت وتوسعه تکنولوژی شایسته نیست در سبز بودن شیراز درمانده باشیم.
9873 / 2027
انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.