اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، حسن خسروانیان روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شعار امسال هفته منابع طبیعی و آبخیزداری، 'منابع طبیعی بزرگترین سرمایه ملی' است، افزود: در هفته منابع طبیعی علاوه بر کاشت درخت، بذرکاری با گونه های جنگلی و مرتعی در سطحی افزون بر 730 هکتار از عرصه های ملی شهرستان پاسارگاد از اعتبارات صندوق توسعه ملی به دستور مقام معظم رهبری صورت می گیرد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد گفت: 15 اسفند روز ملی درختکاری، 16 اسفند روز منابع طبیعی مردم، احیا و توسعه جنگل‌ها و مراتع، 17 اسفند روز منابع طبیعی، مردم، ائمه جمعه و جماعت، 18 اسفند روز منابع طبیعی، مردم و حفاظت و حمایت، 19 اسفند روز منابع طبیعی، مردم، آبخیزداری و مقابله با سیل و خشکسالی، 20 اسفند روز منابع طبیعی، مردم، بسیج و همیاران طبیعت و 21 اسفند روز منابع طبیعی، مردم و مجامع علمی و دانشگاهی نامگذاری شده است.
خسروانیان افزود: متناسب با این نامگذاری برنامه های مختلفی در سطح شهرستان پیش بینی شده است که در طول ایام هفته منابع طبیعی و آبخیزداری اجرا خواهد شد.
وی با تاکید بر لزوم فرهنگ سازی برای حفظ منابع طبیعی یادآور شد: هفته منابع طبیعی و آبخیزداری فرصتی مناسب برای ترویج فرهنگ کاشت نهال و تشویق شهروندان به درختکاری است.
خسروانیان افزود: منابع طبیعی تجدید شونده نظیر آب، خاک، جنگل و مرتع به عنوان بستر حیات بشری و توسعه پایدار جوامع محسوب می شوند بنابراین هفته منابع طبیعی و آبخیزداری فرصت مناسبی برای ارتقای فرهنگ عمومی حفظ و توسعه منابع طبیعی به شمار می رود.
شهرستان پاسارگاد به مرکزیت سعادتشهر در 110 کیلومتری شمال شیراز واقع است.
ع.پ/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.