اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی فارس، محمد مهدی قاسمی در نشست کمیته ویژه توسعه تولید در محیط‌ های کنترل شده افزود: انتظار می‌رود بانک کشاورزی با نگاه ویژه در جهت رفع مشکلات متقاضیان احداث گلخانه گام بردارد.
این مقام مسئول گفت: برای نهادینه کردن کشت گلخانه ای، بسته‎ای به نام روستای گلخانه‌ای ارائه شده و این بسته شامل شرکت تعاونی، بازرگانی، ثبت برند است که در این بسته باید آموزش و توانمند سازی مستمر نیز در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: در کنار هر کدام از پروژه‌های کاشت در محیط کنترل شده باید یک غمخوار به عنوان پیگیر، معین و مجری باشد تا علاوه بر توجیه دستگاه‌های ذی‌ربط در هنگام نیاز، پاسخگوی سازمان جهاد کشاورزی در ارتباط با پیشرفت توسعه کشت در محیط‎های کنترل شده باشد.
قاسمی افزود: ما نیازمند ارتقای توان فنی کارشناسان و متقاضیان توسعه کشت در محیط‌ های کنترل شده هستیم و در این زمینه باید از افراد صاحب تجربه، فکر و توان فنی و علمی بالا استفاده کرد و آموزش‌های علمی و اجرایی را به طور مستمر و منسجم در دستور کار قرار داد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس گفت:در زمینه آموزش، متقاضیان احداث گلخانه‌های کوچک مقیاس تا گلخانه‌های بزرگ و پیشرفته در یک سطح اولویت قرار دارند.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت:در سال آینده محدودیت کشت خیار و فلفل در فضای باز اعمال می‌شود،بر اساس قانون بهره‌وری، وزارت نیرو مکلف است بر اساس الگوی کشت آب در اختیار کشاورزان قرار دهد.
در این نشست نقشه اقلیمی توسعه تولید در محیط‌های کنترل شده ارائه شد، در این نقشه که برای اولین بار تهیه شده تاریخ مناسب کشت سبزی و صیفی در همه شهرستان‌های استان با توجه به نمودار دمایی، رطوبتی، ساعت آفتابی، تابش، سرعت باد و تناسب اقلیمی تعیین شده است.
ع.پ / 1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.