اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا حبیب الله طاهرخانی، چهارشنبه در آیین افتتاح و آغاز عملیات اجرایی طرح های عمرانی شرکت عمران شهر جدید صدرا در شیراز افزود: این تعداد مرکز محله با اعتباری معادل 2 هزار و 400 میلیارد تومان ساخته خواهد شد و هم اینک عملیات اجرایی ساخت 20 مرکز محله در شهرهای جدید کشور آغاز شده است.
وی، کاربری مراکز محلات را در حوزه های تجاری، آموزشی، ورزشی و فرهنگی عنوان کرد و اظهار داشت: امروز (هشتم اسفند) در شهر جدید صدرا، کلنگ ساخت مرکز محله پارسه با هدف توسعه مراکز خدماتی به زمین زده شد و عملیات اجرایی ساخت مرکز دوم محله در این شهر نیز اوایل سال 98 انجام می شود.
معاون وزیر راه و شهر سازی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: موضوع سکونت از ایجاد خدمات و زیرساخت‌ها در شهرهای جدید کشور و از جمله شهر جدید صدرا پیشی گرفته و متاسفانه امر توسعه خدمات در این شهرها عقب افتاده است.
طاهرخانی ادامه داد: ضروری است که حرکتی جهادی برای جبران عقب ماندگی های شهرهای جدید کشور شکل گیرد، به همین سبب طرح ‌های عمرانی بسیاری امسال در شهرهای جدید کشور و از جمله شهر صدرا به بهره برداری رسیده و طرح های دیگری هم در سال 98 در شهرهای جدید افتتاح خواهد شد.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور بیان کرد: در سال های گذشته، مسکن مهر توان وزارت راه و شهرسازی را گرفت زیرا تحویل یک میلیون واحد مسکونی با جدیت در دستور کار دولت تدبیر امید قرار گرفت و این مهم به انجام رسید.
طاهرخانی اضافه کرد: اکنون تحویل باقی مانده مسکن مهر شهر جدید صدرا در دست انجام است که پیش بینی می شود این کار در تابستان سال 98 به اتمام برسد و پرونده مسکن مهر به طور کامل در این شهر بسته شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین بیان داشت: یکی دیگر از برنامه هایی که در دستور کار این وزارتخانه قرار دارد، ساخت 400 هزار واحد مسکونی برای قشر متوسط جامعه است که از این میزان 200 هزار واحد آن سهم شهرهای جدید و 25 هزار واحد آن باید در شهر جدید صدرا ساخته شود.
طاهر خانی با اشاره به اینکه این مسکن ها در قالب طرح های مشارکتی ساخته خواهد شد، گفت: از مسئولان استانی و به ویژه استانداران می خواهیم که مسیر ساخت این تعداد واحد مسکونی را در استان ها تسهیل کنند.
وی، در بخش دیگری از مطالب خود با بیان اینکه طرح جامع شهر صدرا به زودی مصوب خواهد شد، افزود: این شهر ظرفیت‌های مناسبی برای تبدیل شدن به یک شهر پایدار دارد و برای تحقق این امر ضروری است مسئولان این شهر نیز در حوزه توسعه کسب و کار اقدامات لازم را انجام دهند.
در این آیین، سه زمین ورزشی و اداره ثبت احوال شهر جدید صدرا افتتاح و عملیات اجرایی محله های شهر راز و پارسه در این شهر آغاز شد.
برای طرح های یاد شده در مجموع یک هزار و 400 میلیارد ریال هزینه شده و یا خواهد شد.
شهر جدید صدرا که در دهه هفتاد برای اسکان سرریز جمعیت کلانشهر شیراز احداث شد، در فاصله 20 کیلومتری شمال غربی شیراز قرار دارد.
9873 /6118
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.