اخبار مرتبط

سید صمد سعید چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بارندگی های امسال پیش از این چشمه تاریخی ساسان که کاملا خشک شده بود را دوباره احیا کرد و میزان آبدهی این چشمه هم اینک به 5.2 مترمکعب افزایش یافت.
وی اظهار داشت: هم اینک، چشمه امامزاده سید حسن نیز 2.5 مترمکعب آبدهی دارد و رودخانه های حوالی روستای بوشیگان و منطقه چینی افزایش آبدهی داشته اند.
این مقام مسئول گفت: میزان آبدهی رودخانه اعظم جره نیز به 34 متر مکعب درثانیه افزایش یافته است که این رودخانه پس از الحاق به رودخانه سیاهرود، رودخانه دالکی را شکل می دهد که هم اینک میزان آبدهی آن 90متر مکعب درثانیه است.
مدیر امور منابع آب شهرستان کازرون گفت: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون 340 میلیمتر باران در این شهرستان باریده است، در حالی که در مدت مشابه سال زراعی قبل، تنها بارش 114 میلیمتر باران ثبت شده بود.
وی ادامه داد: تنها در روز دوشنبه 22 بهمن، 65 میلیمتر باران در کازرون ثبت شد.
به گفته سعید، میانگین متوسط بارش شهرستان کازرون در 50 سال گذشته در مدت مشابه 356 میلیمتر بوده است.
شهرستان کازرون در 120 کیلومتری غرب شیراز واقع است.
بنا بر برخی منابع خبری،چشمه های دوقلوی رنجان در فاصله حدود ۱۵۰ متری از هم و در دامنه کوه دوان و 2 کیلومتری نودان واقع است که پس از آبیاری مزارع کشاورزی، به رود شاپور می پیوندد. گفته شده، این چشمه ها در زمان ساسانیان از منابع تامین آب معبد آناهیتا بیشابور کازرون بوده است.
7372/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.