اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، سید علیرضا آوائی شامگاه دوشنبه در نشست شورای قضایی استان فارس با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: مهمترین تحولی که در کشور نیاز است تحول معنوی و روحی است که اگر این امر محقق شود به اهداف خود می رسیم.
این عضو کابینه با بیان اینکه قدرت خواب آدم را سنگین می کند، افزود: مسئولان باید بی منت نوکری مردم را کنند زیرا اگر خودمان را حاکم ببینیم و مردم را رعیت با مشکل روبه رو می شویم؛ از این رو باید نگاهمان تغییر کند و فاصله هایی که بین مردم و مسئولان هست را پر کنیم.
آوائی گفت: نیاز آدم ها به محبت و احترام مانند نیاز به اکسیژن است و مهمترین تحولی که در کشور نیاز است تحول معنوی و روحی است که اگر این امر محقق شود به اهداف خود می رسیم.
وزیر دادگستری با اشاره به جنگ اقتصادی بیان کرد: باید توقعات متناسب با این وضع باشد زیرا شرایط سختی داریم و اگر از این مرحله عبور کنیم تمام مسائل حل می شود.
وزیر دادگستری در ادامه قول مساعد داد که به نمایندگی از دولت، خواسته های مسئولان استانی را برای رفع مشکلات استان پیگیری کند.
** پیگیری مطالبات دستگاه قضایی استان
استاندار فارس در این نشست با ارائه گزارشی از وضعیت استان، پیگیری مطالبات دستگاه قضایی استان را از سوی وزیر دادگستری خواستار شد.
عنایت الله رحیمی افزود: دستگاه قضایی استان خواهان پیگیری و تسریع در پرداخت خسارت به مصدومین تصادفات از صندوق تامین خسارت بدنی، تقویت اعتبارات و توسعه تشکیلات اداره کل تعزیرات حکومتی در مرکز و شهرستانهای استان است.
وی ادامه داد: پیگیری تصویب آیین نامه مربوط به قانون ارتقای سلامت نظام اداری و همچنین افزایش اعتبارات جاری و عمرانی سازمان های وابسته به قوه قضائیه در استان در هنگام ارائه لایحه بودجه، پیگیری افزایش حقوق قضات با توجه به حساسیت این شغل، پیگیری در ارائه لوایحی در جهت کاهش جمعیت کیفری استان ها و افزایش پرسنل اداری و قضایی استان از دیگر خواسته های دستگاه قضایی فارس است.
** دستاوردهای انقلاب، قابل دفاع در همه حوزه ها
استاندار فارس در ادامه، تامین امنیت را از نخستین گام ها و بسترهای مورد نیاز برای تقویت سرمایه گذاری و به تبع آن بهبود وضعیت اقتصادی دانست.
رحیمی با قدردانی از مجموعه قضایی و اعضا شورای تامین استان ، خاطرنشان کرد: دراستان فارس به گونه ای تصمیم‌گیری شده است که همه سرمایه گذارانی که مشتاقانه به دنبال سرمایه‌گذاری در استان هستند و همه فعالان اقتصادی این احساس امنیت را دارند که مورد حمایت دستگاه‌های قانونی کشور، دستگاه قضا، نیروی انتظامی، دستگاه های نظارتی و قوه مجریه قرار دارند
استاندار فارس ضمن ابراز خرسندی از برگزاری باشکوه سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رغم دشمنی ها و تلاش های ناکام مانده دشمنان، افزود: جمهوری اسلامی ایران به رغم تهدیدها و تحریم های اعمال شده در 40 سال گذشته سربلند و سرافراز از مشکلات عبور کرده و دشمنان، شکست خوردگان اصلی این اقدامات ستیزه گرانه علیه ملت ایران بوده اند.
وی عنوان کرد: این پیروزی و سرافرازی در سایه الطاف خداوند، رهبری های امام(ره) و مقام معظم رهبری و پشتوانه مردمی محقق شده و همچنان تداوم خواهد یافت.
وی با بیان اینکه تکیه بر توان داخلی، مشارکت و همراهی مردم و تلاش خدمتگزاران مردم آینده درخشان و امیدوارکننده ای برای کشور رقم خواهد زد، افزود: تجربه چهل سال گذشته امروز قابل بررسی و دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی در همه حوزه‌ها قابل دفاع است.
استاندار فارس روحیه خودباوری در ملت بزرگ ایران با توجه به سابقه تاریخی درخشان آن را یکی از این دستاوردهای مهم برشمرد و تاکید کرد: امروز جمهوری اسلامی دارای همه مولفه هایی همچون از موقعیت ژئوپولتیک جمعیت سرزمین توان دفاعی، سرمایه‌های طبیعی، پشتوانه مردمی و ... است که بتواند به عنوان یک قدرت منطقه‌ای و جهانی مطرح شود و اگر هم مورد حسد دشمنان قرار می گیرد برای جلوگیری از تبدیل شدن این نظام به یک قدرت منطقه‌ای و جهانی است.
رحیمی با بیان اینکه با وجود همه توانمندی‌ها و پتانسیل‌های با معضلات و مشکلاتی از جمله مباحث اقتصادی نیز روبه‌رو بوده‌ایم، اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب در سال های گذشته به درستی این موضوع را تشخیص داده اند و سیاست گذاری هایی از جمله سیاست های اقتصاد مقاومتی را برای رفع این موضوع، با هدف مطلوب کردن وضعیت اقتصادی کشور و با تاکید بر محورهایی همچون درون زایی، برون گرایی، مردمی کردن اقتصاد، دانش بنیان کردن اقتصاد و عدالت محور کردن ابلاغ نمودند.
استاندار فارس با بیان اینکه در این چارچوب فعالیت های بسیار خوبی در استان فارس انجام شده است، گفت: بر مبنای این دستورالعمل کمیته ها و کار گروه های متناظر با کارگروه ملی تشکیل شد.
وی ادامه داد: کارگروه های تشکیل شده در استان فارس شامل کارگروه اشتغال، تسهیل و رفع موانع تولید، توسعه صادرات و کمیته های آب و کشاورزی، ارتقای بهره وری، حمایت و جذب سرمایه گذاری، گفتمان سازی و فرهنگ سازی اقتصاد مقاومتی، توسعه اقتصاد دانش بنیان از جمله این موارد است.
رحیمی با تاکید بر اینکه در نتیجه تشکیل این کارگروه ها و کمیته ها تصمیم های بسیار خوبی اتخاذ شد که در سایه همکاری، همراهی و همدلی نمایندگان قوای سه گانه در استان به دست آمده است افزود: توانستیم با تشکیل این کارگروه ها، مشکلات را کاهش دهیم و از توانمندی‌های موجود استفاده مطلوب کنیم و جهت استفاده و توسعه توانمندی‌های بالقوه برنامه‌ریزی‌های انجام دهیم.
وزیر دادگستری عصر دوشنبه در راستای سفرهای استانی هیات دولت همزمان با دهه فجر با استقبال عنایت الله رحیمی استاندار فارس وارد شیراز شد.
ع پ / 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.