اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا، طرح تغییر نام یک تقاطع غیرهمسطح در شهر شیراز که به تازگی ساخت آن به پایان رسیده و آماده بهره برداری است، نیز در کانون بحث لفظی برخی اعضا قرار گرفت.
در حالی که این مباحث به خروج یک عضو شورا از جلسه منجر شد، رئیس شورای اسلامی شهر شیراز به کمک بازبینی فیلم رای گیری نخست درباره این طرح، تصمیم به رای گیری مجدد درباره آن گرفت.

** حضور عضو اصلاح طلب
حاجتی عضو شورای اسلامی شهر شیراز که یکشنبه پس از گذشت افزون بر چهار ماه غیبت ناشی از حکم قضایی، در جلسه کمیسیون برنامه و بودجه این شورا حاضر شده بود، دوشنبه در جلسه رسمی این شورا حضور یافت.
قرار نظارت قضایی مبنی بر منع حضور این عضو شورای شهر شیراز از سوی دادگاه لغو شده است.
مهدی حاجتی که پنجم مهرماه گذشته پس از انتشار توییتی در حمایت از آزادی 2 تن از فعالان فرقه ضاله بهاییت بازداشت و بعد از 10 روز با قرار وثیقه 2 میلیارد ریالی آزاد شد، طی چهار ماه گذشته اجازه حضور در جلسات شورای اسلامی شهر شیراز را نداشت.
حاجتی متولد 1358 و از فعالان سیاسی اصلاح طلب و رئیس کمیسیون حقوق شهروندی شورای شهر شیراز است.

** خروج عضو اصولگرا
شورای شهر شیراز در جلسه دوشنبه خود رای گیری درباره تغییر نام پل غیرهمسطح جوادیه که در آستانه بهره برداری است را در دستور کار داشت.
این طرح تغییر نام پل جوادیه به نام شهدای انقلاب پیش از این در جلسه کمیسیون نامگذاری معابر شهر شیراز به تصویب رسیده و به صحن شورا راه یافته بود.
براساس این طرح، به مناسبت همزمانی افتتاح این طرح با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی، کمیسیون نامگذاری شورای شهر شیراز با تغییر نام این پل به شهدای انقلاب موافقت کرد و این طرح را برای تصمیم‌گیری نهایی به صحن علنی شورا ارجاع داد که این روند با حاشیه‌هایی همراه شد.
به گفته رئیس شورای شهر شیراز در رای گیری نخست برای تغییر نام پل جوادیه، هفت نفر به این طرح رای دادند اما رئیس جلسه به دلیل نداشتن اطمینان نسبت به شمارش درست آرا، تصمیم به رای گیری مجدد گرفت که این کار سریعا انجام ولی این بار تنها پنج نفر به آن رای دادند که این مساله با مخالفت و حاشیه هایی همراه شد.
سیروس پاک فطرت عضو شورای شهر شیراز در واکنش به این موضوع گفت: رای گیری اول که هفت نفر به این طرح رای داده اند باید ملاک عمل قرار گیرد.
پاک فطرت افزود: متاسفانه بعضی در این شورا به صورت علنی به مخالفت با انقلاب می‌پردازند.
این سخنان تنها عضو اصولگرای شورای شهر شیراز با واکنش دیگر اعضا مواجه شد.
سینا بنی زمانی عضو شورای شهر شیراز در این باره گفت: انقلاب مختص فرد خاصی نیست و من نیز نمی خواهم نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی شوم و نیاز به انجام کارهای تبلیغاتی برای رای جمع کردن ندارم.
رئیس شورای شهر شیراز در ادامه این جلسه گفت: انقلاب اسلامی متعلق به همه است و نباید برخی با رفتارهای پوپولیستی آن را به نام خود و یا گروهی خاص مصادره کنند.
سید احمدرضا دستغیب افزود: باید اجازه بدهیم همه اعضای شورای شهر شیراز در کمال آرامش خاطر نظرات خود را بیان و یا رای بدهند.
وی با بیان اینکه قطعا تمام اعضای این شورا مدافع آرمانهای انقلاب هستند، اظهار داشت: متاسفانه برخی با جنجال و حاشیه سازی که از بیرون از شورا نیز هدایت می شود سعی بر این دارند که جو آرام حاکم بر شورا را متشنج کنند.
در این لحظه، پاک فطرت جلسه شورای شهر شیراز را ترک کرد.
در این میان، نواب قائدی دیگر عضو شورای شهر شیراز خطاب به وی اظهار داشت: شما حرف های خود را زدید و باید در جلسه حضور داشته باشید و حرف های ما را نیز بشنوید.
اما پاک فطرت صحن علنی شورای شهر شیراز را ترک و از سالن خارج شد.
قائدی در این هنگام گفت: همه کسانی که اینجا حضور دارند فرزند انقلاب هستند و شهید داده و یا ایثارگر هستند.
وی اضافه کرد: نباید انقلاب را گروهی خاص برای خود مصادره کند.

** تنفس و بازبینی فیلم رای گیری
در این هنگام برخی از اعضای شورای شهر شیراز نظر به دادن رای مخفی در خصوص این طرح را مطرح کردند و عده ای دیگر نیز گفتند که همان رای گیری نخست که هفت نفر به این طرح رای مثبت داده اند باید ملاک عمل قرار گیرد که در این زمان رئیس شورای شهر شیراز با اعلام پنج دقیقه تنفس نظر به بازبینی فیلم جلسه و فرایند رای گیری نخست رای داد.
بعد از بازبینی فیلم صحنه رای گیری اول، رئیس شورای شهر شیراز اعلام کرد: فیلم بازبینی شد اما رای تمام 13 نفر عضو شورای شهر شیراز به طور کامل مشخص نیست و باید دوباره رای گیری در خصوص طرح تغییر نام پل در حال احداث جوادیه به شهدای انقلاب انجام شود.
لازم به ذکر است که گفته شود رای گیری در صحن علنی شورای شهر شیراز با دست بالا گرفتن هر عضو انجام می شود.
رای گیری در این خصوص از 12 عضو اصلاح طلب حاضر در جلسه دوباره انجام شد و همه اعضای شورای شهر شیراز موافقت خود را با تغییر نام تقاطع جوادیه به شهدای انقلاب موافقت کردند.
شهرک جوادیه یکی از روستاهای اطراف و در شمال غرب شیراز است که در سالهای اخیر به دلیل توسعه شهر شیراز به حریم این کلانشهر ملحق شده است.
تقاطعی در نزدیکی این شهرک بر روی جاده کمربندی شیراز در مراحل پایانی ساخت و در آستانه بهره برداری است.
9873 / 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.