اخبار مرتبط

بر اساس آمار دریافتی یکشنبه ایرنا از دبیرخانه هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز، بیشترین میانگین پیش فروش فیلم ها سرخپوست با اختلاف بسیار با دیگر فیلم ها در رده نخست قرار دارد، پس از آن مخاطبان شیرازی بیش از همه به دیدن فیلم مسخره باز علاقه مند هستند و ماجرای نیمروز 2 و متری شش و نیم به تساوی در رده سوم قرار دارند.
همچنین شیرازی ها پالتو شتری، مدیترانه و حمال طلا را جزو آخرین انتخاب های خود در این جشنواره قرار داده اند.

** حمال طلا به نمایش روز سوم جشنواره شیراز نرسید
در سومین روز این جشنواره امروز (چهاردهم بهمن) فیلم حمال طلا به سالن نارنجی هنرشهر آفتاب نرسید و به گفته برگزارکنندگان برنامه به محض دریافت فیلم در سانس های جایگزین به نمایش گذاشته می شود از همین رو مخاطبان می توانند در صورت تمایل، هزینه فیلم را دریافت کنند یا فیلم دیگری را برگزینند.
مدیر اجرایی هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه مخاطبان سینما سال هاست با مطالعه فیلم های جشنواره فجر را برمی گزینند، بیان کرد: از پیش از آغاز جشنواره با توجه به گمانه زنی ها برای برخی فیلم ها استقبالی ویژه متصور بودیم که عناوینی همچون متری شش و نیم، سرخپوست، ماجرای نیمروز2، مسخره باز و زهرمار از این دسته اند و آمار نیز حاکی از استقبال مردم از این فیلم هاست.
محسن خباز افزود: مردم به برخی عناوین، کمتر اقبال نشان داده اند و این از آن رو است که مخاطبان اصلی جشنواره نقد و تحلیل ها را رصد می کنند و بر اساس آن تصمیم می گیرند که انتخاب کنند.

** فرش قرمز در شیراز پهن می شود
وی در مورد حضور عوامل فیلم ها در شیراز و فرش قرمز نیز بیان داشت: درصدد دعوت از برخی عوامل هستیم اما برنامه فشرده جشنواره و نشست های متعدد نقد و بررسی کمی این فرآیند را دشوار کرده است، هرچند برای جلب رضایت خبرنگاران و مخاطبان حرفه ای سینما حتما به زودی برنامه نشست ها را اعلام خواهیم کرد.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس نیز به ایرنا گفت: استقبال مردم از 2 فیلم متری شش و نیم و سرخپوست باعث برگزاری سانس فوق العاده شده است و امید داریم که سانس های بیشتری برای نمایش انتخاب های برتر اهالی سینما برگزار کنیم.
مهدی رنجبر تاکید کرد: بررسی عناوین مورد توجه مخاطبان نشان می دهد مردم با دید یک منتقد به تماشای فیلم ها می نشینند و این مهم با انتخاب بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در پایان جشنواره خود را نشان خواهد داد.
همچنین بخش سیمرغ و پروانه نیز از روز سیزدهم بهمن ماه جاری با نمایش 'پاستاریونی' با حضور کودکان و نوجوانان در هنر شهر آفتاب آغاز شد که تا هفدهم همین ماه ادامه خواهد داشت.
فیلم های لکنت، پاستاریونی، بنیامین، ضربه فنی و آخرین داستان در طول جشنواره هجدهم شیراز برای یک هزار و 250
دانش آموز به صورت رایگان برگزار می شود.
هجدهمین جشنواره فیلم فجر شیراز با اکران 23 عنوان فیلم از دوازدهم تا بیست و دوم بهمن ماه در سه سالن سینما هنر شهر آفتاب، پردیس سینمایی گلستان و تالار حافظ برگزار می شود.
7375 /6118
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.