اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری با حضور در سایت در حال احداث کارخانه سیمان شیراز از نزدیک در جریان آخرین وضعیت اجرای این طرح قرار گرفت.
هدف از اجرای پروژه انتقال کارخانه سیمان فارس به منطقه خرامه به دلیل گستردگی محدوده شهرستان شیراز و قرار گرفتن کارخانه سیمان فارس در حریم منطقه مسکونی شهر است.
محل احداث این پروژه در استان فارس شهرستان خرامه، بخش کربال، کیلومتر 63 جاده شیراز به خرامه واقع شده است.
مساحت کارخانه سیمان خرامه 200 هکتار است و هم اینک 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
ساخت این کارخانه با درخواست سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر انتقال کارخانه سیمان شیراز و جلوگیری از آلودگی هوای شهر شیراز آغاز شد.
مدیرعامل شرکت سیمان فارس پیش از این درباره روند انتقال این کارخانه از شهر شیراز به منطقه خرامه گفته بود: همه مراحل مطالعاتی و طراحی های لازم صورت گرفته و طی دو سال اخیر پیشرفت فیزیکی خوبی نیز در ساخت سازه‌های زمان بر به عمل آمده است.
علیرضا بستانیان افزود: این فرایند با توجه به وجود برخی تغییرات پرداخت‌ وام‌های ارزی و ریالی و نیز تنش‌های ناشی از تحریم‌ها، با تأخیر مواجه شده که علی‌رغم مشکلات موجود بویژه کاهش فروش سیمان، این شرکت بنا به احساس تعهد مسئولیت‌های اجتماعی از درآمدهای حاصل، در پیشبرد این پروژه گام‌هایی را برداشته است.
بستانیان افزود: هم اینک به طور مستقیم و غیر مستقیم حدود دو هزار نفر از فعالیت همین کارخانه منتفع هستند و امرار معاش می کنند که با انتقال کارخانه، استمرار وضعیت موجود نیز تضمین خواهد شد.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی که روز جمعه در آغاز سفری 2 روزه به شیراز سفر کرد، پس از زیارت حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع)، در شبستان امام خمینی این آستان مقدس حضور یافت و در جمع نمازگزاران جمعه شیراز، گزارشی از دستاوردها و برنامه های دولت تدبیر و امید ارائه کرد.
وی عصر سه شنبه در سفر به شهرستان داراب، در آیین بهره برداری از درمانگاه تامین اجتماعی این شهر و شورای اداری این شهرستان شرکت کرد.
حضور در جمع فعالان تشکل های کارگری استان و شرکت در آیین بهره برداری از پروژه 512 واحدی تعاونی مسکن فرهنگیان شیراز و جلسه شورای اشتغال استان دیگر برنامه های روز شنبه شریعتمداری در سفر به استان فارس بود.
6122/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.