اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی صالح آبادی، سه شنبه در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی فارس در شیراز افزود: صادرات به ویژه صادرات غیر نفتی دارای اهمیت راهبردی است و به ویژه در شرایط امروز که صادرات نفت کاهش یافته است می توان امیدوار بود که از طریق تقویت و توسعه صادرات غیر نفتی اهداف کشور را پیش برد.
وی، رسالت ایجاد بانک توسعه صادرات به عنوان یک بانک دولتی را کمک به توسعه صادرات غیر نفتی کشور دانست و تصریح کرد: محدود بودن تعداد شعب این بانک در کشور (40 شعبه) و پایین بودن نرخ جذب منابع سبب شده که بانک توسعه صادرات نتواند در جذب منابع به منابع مردم اتکا داشته باشد.
او اظهار داشت: امروز نرخ تسهیلاتی که بانک توسعه صادرات پرداخت می کند بر اساس نرخ مصوب حداکثر 16 تا 18 درصد است و امکان جذب منابع مردم که دیگر بانک ها با نرخ های بالاتر از 18 درصد جذب می کنند برای این بانک وجود ندارد.
مدیر عامل بانک توسعه صادرات کشور افزود: بخشی از منابع این بانک توسط دولت، بخشی توسط صندوق توسعه ملی و بخشی هم از طریق خطوط اعتباری بانک مرکزی تامین می شود.
صالح آبادی گفت: قبل از تحریم ها توانستیم از خطوط ارزی بانک های خارجی برای تامین منابع بانک استفاده کنیم.
وی، در خصوص عملکرد شعبه استان فارس بانک توسعه صادرات هم گفت: از ابتدای امسال تاکنون حدود 70 میلیارد تومان منابع از طریق این شعبه جذب شده و در مقابل 250 میلیارد تومان نیز تسهیلات پرداخت شده است.
او اضافه کرد: در حوزه صدور ضمانت نامه نیز در این مدت 620 میلیارد ریال از سوی شعبه استان فارس صادر شده است.
مدیر عامل بانک توسعه صادرات کشور اضافه کرد: در بخش ارزی هم حدود 16 و نیم میلیون دلار اعتبار اسنادی و حدود 40 میلیون دلار حواله های ارزی در شعبه فارس صادر شده است.
6122/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.