اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سردار سرتیپ دوم احمد علی گودرزی، دوشنبه به خبرنگاران بیان داشت: تعدادی از شاکیان با ارایه مرجوعه قضایی به پلیس فتا، مدعی شدند شخصی که خود را در فضای مجازی کارمند دادگستری معرفی کرده بود، با عنوان اعطای تسهیلات کم بهره مبالغ زیادی از آنها دریافت کرده لیکن پاسخگوی آنان نبوده است.
وی ادامه داد: متعاقب آن، بررسی های فنی بر روی صفحات مورد ادعای شاکیان در فضای مجازی صورت گرفت و مشخص شد متهم با مراجعه به سایت های مختلف تبلیغات محور در تعدادی از شهرهای کشور، قربانیان خود را که اقدام به درج آگهی با موضوع درخواست وام کرده بودند، انتخاب و با برقرای تماس تلفنی از آنها کلاهبرداری می کرد.
فرمانده انتظامی استان فارس افزود: با اقدامات فنی و اطلاعاتی ماموران پلیس فتا، متهم در یک عملیات غافلگیرانه در شیراز شناسایی و دستگیر شد.
گودرزی گفت: در تحقیقات تکمیلی پلیس، این فرد تا کنون به 100 فقره کلاهبرداری با این شیوه و شگرد در کشور اعتراف کرده است.
این مقام انتظامی ادامه داد: این متخلف با بیش از 20 میلیارد ریالی که از مردم کلاهبرداری کرده است، 2 آپارتمان در شهر تهران خریداری و به نام همسر و فرزند خود ثبت کرده که اسناد ملکی مربوطه به آن توقیف شده است.
گودرزی بیان کرد: تحقیقات و پیگیری های تکمیلی پلیس برای شناسایی سایر مالباختگان که اغلب تاکنون منتظر دریافت وام بوده و اقدام به شکایت علیه مجرم نکرده اند، ادامه دارد.
وی، همچنین از مردم خواست، نسبت به اقدامات اینگونه افراد کلاهبردار هوشیار باشند و به ویژه در فضای مجازی به افراد با عناوین مختلف اعتماد نکنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

** کشف بیش از 22 میلیارد ریال قطعات قاچاق خودرو در رستم
فرمانده انتظامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ماموران انتظامی شهرستان رستم در اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا و ارز، هنگام کنترل محورهای مواصلاتی این شهرستان به یک دستگاه تریلر شک و آن را توقیف کردند.
گودرزی افزود: در بازرسی از این وسیله نقلیه، 20 هزار و 143عدد لنت و دیسک خودرو که به صورت قاچاق حمل می شد و فاقد مجوز گمرکی بود، کشف و راننده این خودرو نیز دستگیر شد.
او گفت: کارشناسان ارزش این محموله قاچاق را 22 میلیارد و 390 میلیون ریال برآورد کرده اند.
شهرستان رستم به مرکزیت مصیری در فاصله 175کیلومتری غرب شیراز قرار دارد.
9873 /6118
9873 /6118
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.