با گذشت اولیای دم، سی و دومین بخشش متهم به قتل در سال 97 با کمک اعضا و کارکنان شعبه 76 ویژه صلح و سازش استانی فارس رقم خورد.

به گزارش ایلنا، معاون قضایی رئیس کل و رئیس شوراهای حل اختلاف فارس اظهار داشت: در جریان یک نزاع و ایراد ضرب وجرح عمدی با سلاح سرد در سال 93 در شیراز جوانی به قتل رسید و پس از آن متهم به قتل با توجه به شواهد و قرائن موجود به بزه خود اقرار و بازداشت و در نهایت مقدمات اجرای حکم قصاص فراهم شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید عبد المهدی موسوی افزود : با پیگیری‎های انجام شده از سوی رئیس و اعضای شورای حل اختلاف شعبه 76 ویژه صلح و سازش استانی پس از برگزاری 18 جلسه مصالحه با خانواده مقتول و صحبت با اولیاء دم  رضایت شکات حاصل  و اولیای دم از حق قانونی و شرعی خود گذشتند و رضایت خود را اعلام و متهم به قتل را مورد بخشش قرار دادند.

وی در ادامه از صبر و متانت اعضای شورا در جلسه های مکرر و حضور در منزل خانواده مقتول و استفاده از ظرفیت بزرگان و معتمدین محلی تقدیر کرد و افزود: رسالت اصلی نهاد شورای حل اختلاف دستیابی به صلح وسازش و اصلی ترین نقطه هدف گذاری آن سوق دادن پرونده ها به محبت و دوستی و برادری بین مومنین است که این امر نیازمند تدبیر همه اعضا و کارکنان و همکاران ساعی ما در شوراهای حل اختلاف استان است که با تکیه بر اعتقادات و مبانی دینی گام در مسیر بسیار سخت اخذ رضایت از اولیاء دماء گذاشتند و به لطف خدا موفق عمل نمودند.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی  خاطر نشان کرد: آنچه که امروز کیمیای گم شده بشریت در دنیای به ظاهر متمدن امروز است ؛گذشت، عفو و محبت است که چنانچه انسانها در مواجهه با یکدیگر بذل نمایند، قطعا با مشکلاتی که امنیت، آسایش و آرامش همنوعان را به خطر بیندازد مواجه نخواهد شد.

رئیس شوراهای حل اختلاف فارس اضافه کرد: این مورد سی و دومین پرونده قتل محکوم به قصاص است که از ابتدای امسال تاکنون در استان فارس با رضایت اولیاء دم به مصالحه ختم شده است.

انتهای پیام
آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.