اخبار مرتبط

دکتر حمیدرضا قاسم پور سه شنبه به خبرنگار ایرنا گفت: از مهر ماه امسال تا کنون 350 بوفه فعال مورد بازرسی قرار گرفته و به 120 بوفه تذکر و اخطار داده شده است.
وی گفت: کارشناسان سلامت محیط این مرکز، از مدارس زیر پوشش در سال تحصیلی 98-97 بازدید های مستمر داشته اند این برنامه از ابتدای مهر با هدف بررسی وضعیت بهداشت محیط مدارس و بوفه های عرضه مواد غذایی، در دستور کار این مرکز قرار گرفت.
رئیس مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیراز افزود: واحد سلامت محیط این مرکز براساس روال سال های گذشته،با بررسی وضعیت بهداشت محیط مدارس و ارتقای بیشتر شاخص های بهداشتی، از تمام مدارس زیر پوشش بازدید کرده و ضمن ارائه آموزش های لازم، مکاتباتی برای برطرف کردن نواقص موجود انجام شده است.
بر اساس ماده سه آیین نامه اجرایی تامین، حفظ و ارتقای سلامت جسمی، روانی و اجتماعی دانش آموزان مصوب هیات وزیران در سال 84، با هدف تامین بخشی از انرژی و مواد مغذی مورد نیاز دانش آموزان، ارائه موادغذایی سالم و با کیفیت و جلوگیری از عرضه موادغذایی بی ارزش در مدارس مورد تاکید بوده است.
در دهه های گذشته که از تنقلات چشم نواز و وسوسه انگیز در اشکال و بسته بندی های رنگارنگ خبری نبود والدین با مواد غذایی سالم و مفید از قبیل نان، پنیر و گردو دانش آموز خود را روانه مدرسه می کردند، هر چند بابای مدرسه نیز اقلام دیگری می فروخت که چندان به مذاق بچه ها خوش نمی آمد، اما مضراتش به مراتب کمتر بود.
مسئول واحد سلامت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب نیز با تاکید بر اهمیت رعایت اصول و موازین بهداشتی در مدارس و حفظ سلامت دانش آموزان گفت: از ابتدای سال تحصیلی جدید، کارشناسان سلامت محیط با بازدید از تمام مدارس، وضعیت ساختمان کلاس ها و قسمت های دیگر از جمله آزمایشگاه و وضعیت سرویس بهداشتی را مورد بررسی قرار دادند و آموزش های لازم را ارائه کردند.
محمد حسین کیانفر با تاکید بر اهمیت تغذیه سالم دانش آموزان و عرضه مواد غذایی مجاز در بوفه مدارس، افزود: در بازدیدهای کارشناسان، علاوه بر بررسی وضعیت ساختمانی بوفه های مدارس، مواد غذایی عرضه شده نیز کنترل شد و به برخی از متصدیان که اقدام به عرضه اقلام مواد غذایی غیرمجاز می کردند، اخطار کتبی داده شد.
وی اضافه کرد: از بسته بندی و عرضه مواد خوراکی در کاغذهای باطله، روزنامه و کیسه های پلاستیکی مصرف شده و رنگی باید خودداری شود علاوه بر آن در صورت استفاده از ظروف یک بار مصرف باید مخصوص مواد غذایی گرم یا سرد باشند.
مسئول واحد سلامت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب شیرا ادامه داد: محصولات غذایی بسته بندی شده باید از تولیدات کارخانه های معتبر تهیه شود و دارای پروانه ساخت، سری ساخت و تاریخ تولید و مصرف باشد.
کیانفر اظهار داشت: غذا باید در محلی تمیز و عاری از گرد و خاک، مگس، حشرات و جانوران موذی نگهداری شود و غذاهایی که از بیرون (مراکز پخت) تهیه می شوند، وضعیت بهداشتی مرکز پخت و شرایط حمل و نقل غذا باید مطابق با آیین نامه مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باشد.
مسئول واحد سلامت محیط مرکز بهداشت شهدای انقلاب افزود: در مورد این نوع غذاها باید به نکاتی از قبیل کم نمک بودن، کم چرب و روغن به کار رفته اسید چرب ترانس کم تر از 2 درصد رعایت شده، غذا در حجم مناسب، یکبار مصرف مناسب استفاده و از توزیع نوشابه های گازدار و ماءالشعیر همراه با غذا یا مجزا خودداری شود.
او همچنین گفت:با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و لزوم رعایت اصول ایمنی لازم، سیستم های گرمایی مدارس زیر پوشش نیز بررسی شده است.
کیانفر، از خانواده ها خواست تا در صورت مشاهده هرگونه مشکل بهداشتی در مدارس مراتب را برای رسیدگی به سامانه 190 اطلاع دهند.
6113 /1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.