اخبار مرتبط

روابط عمومی اداره کل استاندارد فارس در گزارش روز یکشنبه خود به نقل از مرتضی رهنما بیان داشت: همچنین در مدت یاد شده، واحدهای تولیدی و خدماتی این استان بیش از سه هزار و 500 مورد از سوی کارشناسان این اداره کل مورد بازرسی و ارزیابی قرار گرفته اند.
وی افزود: افزون بر این به صورت تصادفی، بیش از 2 هزار و 800 نمونه محصول از خطوط تولید و انبارهای واحدهای تولیدی نمونه برداری و در آزمایشگاه های همکار استاندارد فارس مورد آزمون و تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.
رهنما اضافه کرد: در مدت مورد اشاره، بیش از 12 هزار و 500 مرکز عرضه در استان فارس مورد بازرسی قرار گرفت و کالاهایی که فاقد نشان استاندارد بود، شناسایی و در این زمینه اقدام قانونی اعمال شد.
به گفته وی، در این بازرسی ها بیشترین کالاهایی که فاقد نشان استاندارد بودند شامل، فیلتر خودرو، آبلیمو، روغن زیتون، روغن آفتابگردان، آلوچه و دستمال کاغذی بود.
مدیر کل استاندارد فارس ادامه داد: همچنین انواع نمک غیر استاندارد با علامت تجاری نمک دریاچه، نمک موج دریا، نمک سوناکس، نمک دریاچه ارومیه که با عنوان نمک دریا در مراکز عرضه به مصرف کنندگان ارایه می شد از جمله اقلامی بود که شناسایی شد.
رهنما گفت: نمک طعام مشمول استاندارد اجباری است و به همین سبب عرضه نمک با عنوان نمک دریا بدون نشان استاندارد برای مصرف خوراکی غیر قانونی و غیر بهداشتی است.
او بیان کرد: همچنین از آغاز سال جاری تا به حال، کارشناسان این اداره کل بر جایگاه های عرضه سوخت مایع نظارت داشتند و ظرف این مدت 10 هزار مرتبه نازل های سوخت مورد بازرسی قرار گرفته اما نقص عمده ای در این زمینه مشاهده نشده است.
وی ادامه داد: انجام هفت هزار مورد، آزمون وسایل سنجش در داد و ستدهای عمومی نیز از دیگر فعالیت های این اداره کل در مدت زمان نام برده است.
رهنما بیان داشت: صدور 500 فقره اظهار نامه وارداتی، صادراتی و تعیین ماهیت در گمرک شیراز و جهرم بخش دیگری از اقدامات این اداره کل از ابتدای سال جاری تا کنون است.
9873 /6118
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.