اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، عنایت الله رحیمی شامگاه شنبه در جلسه کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: قطعا حرکت در مسیر پیشگیری کمک خواهد کرد که زمینه وقوع چنین جرم هایی کاهش یابد و نتایج بهتری نیز حاصل شود.
وی نتایج فعالیت کمیسیون برنامه ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز را بر توسعه اقتصادی کشور و ایجاد آرامش روحی برای شهروندان موثر دانست و ادامه داد: موفقیت در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز منوط به همکاری، هماهنگی، نظارت و پیگیری دستگاه های عضو این کمیسیون است.
او اظهار داشت: امروز به دلیل تنگناهایی که کشور و استان با آن مواجه است دولت خود را مکلف می داند که در این زمینه اقدام کند و اجازه ایجاد اخلال در روند تامین مایحتاج عمومی مردم را ندهد و طبیعی است که در این راه باید برخوردهایی نیز انجام شود.
استاندار فارس گفت: کسانی که اقدام به قاچاق کالا می کنند فقط رسیدن به منافع مالی را مد نظر دارند اما اگر بتوانیم آنها را نسبت به تاثیرات مخربی که فعالیت آنها بر زندگی هموطنانمان دارد آگاه کنیم شاید از این کار دست بکشند؛در این زمینه نیازمند کار فرهنگی با همکاری و همراهی دستگاه های فرهنگی هستیم.
رحیمی ادامه داد: در زمینه تولید و نظارت هم وزارت صنعت، معدن و تجارت اقدامات خوبی انجام داده که اگر این فعالیت ها تداوم یابد به تقویت بنیه اقتصادی کشور منتهی خواهد شد چرا که قاچاق هم نظم اقتصادی را بر هم می زند و هم درآمدهای کشور، اشتغال و تولید را هدف قرار می دهد.
او اضافه کرد: قطعا اگر بتوانیم ریشه قاچاق را قطع کنیم، زمینه اشتغال و رونق تولید داخلی بیش از پیش فراهم خواهد شد و برای موفقیت در این راه، برنامه ریزی بلند مدت ضرورت دارد.
وی ضمن تاکید بر لزوم تقویت دستگاه های مربوط به مبارزه با قاچاق کالا و ارز به ویژه نیروی انتظامی افزود: امیدواریم بتوانیم با تجهیز و تقویت نیروی انتظامی این مجموعه را در عمل به وظایف خود در بحث مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیش از پیش یاری کنیم.
6122 /1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.