اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا،آیت‌الله لطف‌الله دژکام شنبه در حاشیه بازدید از ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین (ع)، در جمع خبرنگاران با یادآوری سال های پیش از انقلاب اسلامی افزود: طی آن سال ها مهندسین اروپایی و آمریکایی با نگاهی تحقیرآمیز و دریافت حق توحش در پروژه های هر چند کوچکی که اجرا می شد، حضور داشتند اما امروز استفاده از مهندسان بومی و مشاورین ایرانی با تجربه در پروژه ایستگاه قطارشهری میدان امام حسین (ع) یک افتخار است.
وی ادامه داد: در واقع بیش از آنکه به اتمام پروژه افتخار کنیم، افتخارمان به تیم مهندسی این پروژه است که از عهده مدیریت و انجام کاری با این حجم بر آمدند.
دژکام ضمن برشمردن ویژگی های فنی و مهندسی پروژه ایستگاه قطارشهری میدان امام حسین (ع) به عنوان تقاطع خط یک و دو متروی شیراز،گفت: انجام 30 هزار متر مربع عملیات عمرانی در زیرزمین، از نظر مهندسی کاری بسیار دقیق و مهم محسوب می شود و بهره برداری از این ایستگاه موجب تسهیل در رفت و آمد شهروندان خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان فارس ادامه داد: از زیبایی های عملیات عمرانی پروژه ایستگاه قطارشهری میدان امام حسین (ع) این است که حجم اصلی کار در زیرزمین انجام می شود و تغییر زیادی در فضا و سیمای شیراز رخ نداده و ساعت گل که در این میدان قرار دارد نیز همچنان به کار خود ادامه می دهد.

**وعده افتتاح فاز یک ایستگاه امام حسین تا یکماه آینده
رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز در حاشیه این بازدید گفت: در دهه شکوهمند فجر انقلاب اسلامی امسال شاهد بهره برداری از ایستگاه خط یک قطار شهری میدان امام حسین (ع) خواهیم بود.
سید احمدرضا دستغیب ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین (ع) را ایستگاهی کلیدی و استراتژیک دانست و افزود: این ایستگاه در قلب شیراز و کانون اداری و تجاری آن قرار گرفته است.

** تکمیل ایستگاه مترو امام حسین 220 میلیارد تومان هزینه نیاز دارد
رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز گفت: این مجموعه ایستگاه شامل شش دروازه و خط ارتباطی بین خطوط یک و دو مترو شیراز است که بیش از 30 هزار متر مربع مساحت دارد.
حسن مرادی با بیان اینکه برآورد هزینه عملیات اجرایی این ایستگاه بیش از 220 میلیارد تومان است، افزود: تا امروز حدود 80 میلیارد تومان در این ایستگاه هزینه شده و پیش بینی می شود که طی دو سال آینده با صرف هزینه ای بالغ بر 140 میلیارد تومان دیگر این ایستگاه در فازهای بعدی بطور کامل تکمیل شود.
وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود در دهه فجر امسال بخشی از این ایستگاه که مربوط به خط یک است به بهره برداری برسد گفت: عملیات عمرانی ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین (ع) از پیچیده ترین و سخت ترین ایستگاه های قطار شهری در عمق بیش از 30 متر و در مجاورت آبهای زیر زمینی است.
وی ادامه داد: ایستگاه قطارشهری میدان امام حسین (ع) با 30 متر عمق یکی از عمیق ترین ایستگاههای مترو شیراز است که در سه طبقه و به صورت سکو جزیره ای احداث شده و دارای شش مسیر ورودی و خروجی است.
9873 / 1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.