اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا آیت الله رزمجو، چهارشنبه در همایش تجلیل از پژوهشگران برتر شهرستان جهرم با تاکید بر اینکه بهره گیری از این اعتبار برای اجرای اولویت های پژوهشی به صورت گروهی انجام شود، افزود: اگر این مبلغ تا اردیبهشت ماه 98 جذب نشود، به خزانه برگشت داده خواهد شد.
وی در مورد اولویت های پژوهشی استان فارس که در شورای پژوهش این استان مطرح و به لحاظ اهمیت دسته بندی شده، اظهار داشت: مساله آب نخستین اولویت است و در مرحله بعد موضوع آسیب‌های اجتماعی است که این مورد طبقه‌بندی شده و بیشتر معطوف به مشکل مهاجرت نخبگان است.
رزمجو از سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی، گردشگری و موضوع سلامت به عنوان دیگر اولویت‌های پژوهشی استان فارس نام برد و گفت: شرح انتظارات ما از پژوهشگران نیز در آیین‌نامه‌های مربوط اعلام شده است و این مساله در نشست های ماهانه شورای پژوهشی استان بررسی خواهد شد.
مشاور استاندار فارس ادامه داد: از جمله برنامه هایی که در دستور کار شورای پژوهشی این استان قرار دارد، تقویت مراکز رشد فناوری و کمک به شرکت های دانش بنیان است.
وی، زیربنای توسعه‌ هر جامعه ای را، پژوهش و فناوری دانست و گفت: اگر می‌خواهیم به توسعه پایدار دست یابیم باید بتوانیم پاسخگوی نیازهای جامعه و مدافع حقوق نسل‌های آینده باشیم.
معاون پارک علم و فناوری استان فارس، علت عدم توسعه مورد نظر را دوری دانشگاه ها و سازمان‌ها از یکدیگر دانست و اظهار داشت: استادان دانشگاه نباید خود را در این مراکز علمی حبس کنند زیرا این امر به حرکت رو به جلو علم کمک نمی کند.
رزمجو افزود: همچنین مدیران دستگاه‌ها و سازمان‌ها نباید از دانشگاه‌ها فاصله بگیرند زیرا نیاز است هر دستگاهی دانشگاهی در کنار خود داشته باشد.
در این نشست، روسای دانشگاه‌های جهرم در باره اخذ مجوز نشریات علمی - پژوهشی، ضرورت اعلام اولویت‌های پژوهشی استان و ضرورت تخصیص بودجه‌های مستقل پژوهشی برای دانشگاه‌های شهرستان، مطالبی مطرح کردند و در ادامه این مراسم از 23 پژوهشگر برتر شهرستان جهرم در حوزه‌های مختلف تقدیر شد.
شهرستان جهرم در فاصله 193کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
9910 /6118
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.