اخبار مرتبط

کیوان فرزین این سخنان را روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا و در پی انتشار بیانیه منتسب به 20 گروه پاپ در انتقاد از رقابتی برگزار نشدن جشنواره در این بخش بیان کرد.
قائم مقام دبیر جشنواره موسیقی فارس بروز رخداد‌ها و گلایه‌های مطرح شده را ناشی از هیجانات حاکم بر فضای جشنواره دانست و گفت: اگر گروه یا گروه‌های حذف‌شده از دور رقابت‌ها همین جدیت و تلاش اعتراض و صدور بیانیه را در کسب علم و کسب مهارت‌های ابتدایی موسیقی به کار بندند، در بخش نهایی پذیرفته خواهند شد.
وی گفت: این جشنواره از نظر مالی و سیاست گذاری به دولت تکیه نداشته و دولت نیز خود، خواهان دخالت در ساز و کار هنری جشنواره نبوده است.
فرزین با تاکید بر اینکه تعداد گروه‌های ثبت‌نام ‌کننده در بخش پاپ جشنواره موسیقی استان فارس 10 گروه بوده است، افزود: تنها ده گروه درخواست شرکت در این بخش را داشته‌اند و بیانیه اعلامی از سوی 20 گروه‌ پاپ زمانی ارزش توجه دارد که نام همه گروه‌های معترض هم مشخص باشد.
وی اظهار داشت: از 10 گروه پاپ،‌ دو گروه از نظر کیفی تایید شده و در بخش غیررقابتی اجرا کردند. از هشت گروه باقیمانده نیز برخی، خود، پذیرفته‌اند که فیلم ارسالی آن‌ها برای هیات داوران ضعیف بوده و از استاندارد‌های کافی برخوردار نبوده است.
قائم مقام جشنواره گروه‌نوازی استان فارس ادامه داد: آثار، تحت نظر یک هیات انتخاب در تهران، بررسی و برگزیده شده است. این هیات مشخص کرده‌اند که کدام یک از گروه‌ها از حداقل استاندارد برای اجرا در بخش نهایی برخوردارند.
فرزین با اشاره به اینکه طی دو سال گذشته در فراخوان اعلامی جشنواره موسیقی فارس رقابتی شدن یک بخش منوط به رسیدن به حدنصاب 5 گروه در بخش نهایی است، عنوان کرد: بر این اساس بخش رقابتی موسیقی پاپ از گردونه رقابت‌ها خارج شد و همین خبر نیز به همین شکل در اطلاعیه نهایی به استحضار گروه‌های شرکت کننده رسیده است.
وی با تاکید بر اینکه طبق سیاست جشنواره حساسیت‌‌ها در سال آینده برای ارزیابی آثار بیشتر خواهد شد،‌ ادامه داد: در جشنواره، تخصص و کیفیت بسیار باارزش است و طبیعی است هر کاری با هر کیفیتی نمی‌تواند وارد مرحله نهایی شود.
قائم مقام دبیر جشنواره موسیقی فارس گفت: قرار نیست هر گروهی که فرم شرکت در جشنواره را پر می‌کند در بخش رقابتی نیز الزاما حضور یابد؛ چراکه عملکرد آن‌ها بازبینی می‌شود و در صورت تایید کیفیت می‌توانند به مرحله نهایی راه یابند.
فرزین با بیان اینکه بهروز صفاریان و رضا تاجبخش کارشناسان بخش پاپ این جشنواره بوده‌اند، از آن‌ها با عنوان افرادی شناخته‌شده و سرآمد در این حوزه یاد کرد و ادامه داد: افرادی به صورت کاملا مستقل و با سابقه و نام نیک در موسیقی، آثار را بازبینی و داوری کرده‌اند.
قائم مقام دبیر دهمین جشنواره موسیقی فارس ابراز امیدواری کرد که هنرمندان در دور بعدی این جشنواره نسبت به کیفیت اثر ارسالی مسئولیت‌پذیرتر باشند و تلاش بیشتری کنند.
دهمین جشنواره گروه نوازی فارس از نهم تا شانزدهم آذرماه در تالار حافظ شیراز برگزار شد.
7375/ 2027
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.