اخبار مرتبط

به گزارش دریافتی شنبه ایرنا، پرفسور ناینهاس این سخنان را در حاشیه این بازدید که به اتفاق دکتر لوتن اشلایگر دیگر استاد دانشگاه صنعتی درسدن آلمان صورت گرفت، بیان کرد.
این استاد دانشگاه گفت: در کشور آلمان نیز مراکز پژوهشی و روانشناسی دایر شده است که در حال تحقیق در زمینه ارتباط روانشناسی با طبیعت بویژه در زمینه اعتیاد هستند.
ناینهاس اظهار داشت: تایید می کنم کار ما به یکدیگر شباهت های زیادی دارد زیرا در آلمان دو مرکز شبیه به مجموعه شما فعالیت دارند که برخی از بیماران را به منظور درمان به مراکز خاص می فرستند تا مراحل درمان را سپری کنند .
رئیس بخش کشاورزی دانشگاه شیراز نیز در این بازدید گفت: این دانشگاه و دانشگاه درسدن آلمان تفاهم نامه همکاری گسترده ای دارند که از سال 96 این همکاری بسیار گسترده شده است.
دکتر محسن عدالت افزود: این دومین سفر استادان دانشگاه درسدن آلمان به شیراز است و از آنجا که دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز تفاهم نامه همکاری با پارک سلامت روان منعقد کرده است، این بازدید صورت گرفت.
رئیس دانشکده کشاورزی شیراز با بیان اینکه در این بازدید شاهد اقدمات خوب پارک سلامت روان در جهت بهره گیری از طبیعت و گیاهان دارویی و فضاهای سبز هدفمند و با هدف بهبودی بیماران بودیم ، گفت: یکی از اهداف این بازدید تفاهم نامه همکاری بین پارک سلامت روان و دانشگاه درسدن آلمان بود که با استقبال تیم آلمانی روبرو شدیم .
وی افزود : تیم آلمانی اعلام کردند تا پارک سلامت روان را با مراکز دانشگاه مراکز درمانی آلمان که کارهای مشابه ای را انجام می دهند ارتباط دهند تا همکاری گسترده ای برقرار شود.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل پارک سلامت روان شیراز نیز با بیان اینکه مؤسسه پارک سلامت روان با بهره گیری از بهترین و جدیدترین روش های درمانی به دنبال کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء سطح سلامت روان جامعه است ، اظهار داشت: این پارک به عنوان اولین پارک سلامت روان در کشور در زمینی به مساحت 23 هکتار راه اندازی شده است که علاوه بر کار آسایشگاهی و درمانی به دنبال انجام کارهای فرهنگی ، آموزشی ، پژوهشی و تحقیقاتی جهت حفظ و ارتقای سلامت روان در جامعه به عنوان هدف نهایی هستیم .
بهمن حاجات نیا با بیان اینکه پارک سلامت روان مؤسسه مردمی و بنیادی خیرخواهانه و سازمانی مردم نهاد است ، گفت : تلاش کردیم تا در کاهش آسیب های اجتماعی و ارتقاء سلامت روان از مبادی روانشناسی بهره بگیریم که در این راستا برگزاری کارگاه های آموزشی روان شناختی برای مردم خواهیم داشت تا تجربه های این پارک را به مردم عادی انتقال دهیم.
وی با بیان اینکه تاکنون از روش های درمانی برای بیماران در مراکز مختلف بهره می بردند، افزود: برای اولین بار در ایران علاوه بر بکارگیری روش های درمانی از روش های پیشرفته روانشناسی در بهبودی بیماران بهره می بریم که این موضوع نشان می دهد پارک سلامت روان نگاه عمیق و علمی به درمان بیماران و آحاد جامعه دارد.
مدیرعامل پارک سلامت روان شیراز گفت: این پارک به جامعه سالم و ایمن فکر می کند و علاوه بر ورود به مداخلات درمانی به بحث های آموزشی و فرهنگ سازی نیز می پردازد تا به جامعه ایمن و سالم برسد ، وقت آن رسیده تا ما به پیشگیری های سطح یک که همان آموزش و فرهنگ سازی است بیاندیشیم و مردم را قبل از بیمار شدن و ناهنجاری ها تحت آموزش خود قرار دهیم .
حاجات نیا با بیان اینکه آموزش «تنظیم سبک زندگی» به شهروندان یکی از اهداف این مؤسسه است ، اظهار کرد : نگهداری از سالمندان و ترک اعتیاد دو موضوع دیگر مورد نیاز جامعه است که در این مؤسسه بهترین و آخرین روش های درمانی را در نگهداری سالمندان و درمان اعتیاد به کار خواهیم گرفت.
وی با بیان این که انجام کار علمی تر یکی از اهداف این مؤسسه است ، گفت : به همین منظور تفاهم نامه ای با دانشگاه شیراز و دانشکده کشاورزی و همچنین تفاهم نامه ای با دولت به منظور ارائه خدمات بهتر امضا کردیم.
وی افزود : ما خیریه مردم نهاد هستیم و از دانشگاه شیراز و دانشکده کشاورزی که همکاری گسترده ای را با ما دارند تشکر می نماییم .
وی در ادامه خواستار انجام تفاهم نامه همکاری با دانشگاه درسدن آلمان به منظور ارتباطات بیشتر و انتقال تجربیات روان شناسی گردید و افزود: ما نیز می توانیم آخرین اطلاعات و یافته های خود را به این دانشگاه انتقال دهیم زیرا مرکزی هستیم که در حال حاضر 730بیمار را با تنوعی ازآسیب ها در خود جای داده ایم .
در این بازدید همچنین دکتر فاطمه رئوف فرد و دکتر روجا صفائیان استادان دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز حضور داشتند.
پارک سلامت روان شیراز در فاصله حدود پنج کیلومتری شمال شیراز قبل از پلیس راه شیراز – اصفهان قرار دارد.
6122/ 2027
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.