اخبار مرتبط

به گزارش خبرنگار ایرنا ، دکتر محمد جواد خشنود شنبه در گفت و گو با خبرنگاران ابراز داشت : برخی از کمبودها از جمله برای داروهای تالاسمی و سرطان ناشی از تفاوت بین داروی خارجی و ایرانی است ، برخی از بیماران مصرف داروی خارجی را ترجیح می دهند از این رو تفاوت قیمت و تفاوت در پوشش بیمه بروز می کند.
وی با بیان اینکه کمیسیون های تخصصی خاص برای بیمارانی که تحمل مصرف داروی ایرانی را ندارند تشکیل می شود گفت: با تشخیص این کمیسیون های تخصصی به این دسته از بیماران تالاسمی و سرطانی و دیگر بیماران خاص داروی خارجی با پوشش مناسب بیمه اعطا می شود.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز در ادامه اظهار داشت : آمریکا و استکبار به ظاهر ادعا می کنند که ما را تحریم دارویی نکرده اند ، آنها روند انتقال پول و عملیات بانکی ما را محدود کرده اند ، تامین داروی خارجی هم در این میان با مشکل مواجه می شود، در عین حال ما با همه توان برای تامین داروهای بیماران خاص تلاش کرده ایم و در این زمینه کمبودی ایجاد نشده است.
خشنود همچنین در باره توزیع شیر خشک در داروخانه ها گفت: تامین شیر خشک بدون محدودیت ادامه دارد ، شیر خشک رژیمی هم در داروخانه های خاص توزیع می شود و متقاضیان با ارائه نسخ پزشکی آن را دریافت می کنند.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: برای بیماران ام - اس ، هموفیلی ، تالاسمی ، سرطانی و بیماران پیوندی در مقاطع مختلف دارو تامین می شود ، متاسفانه شرکت های بیمه پوشش مناسبی برای داروهای خارجی این بیماران ندارند و گاه بیماران مجبورند هزینه گزاف تامین داروی خارجی را بدون پوشش بیمه پرداخت کنند ، اگر در کمیته سه نفره متخصصین دانشگاه ایجاد عوارض با مصرف داروی ایرانی اثبات شود عرضه داروی خارجی با قیمت مناسب به ین بیماران مورد تایید قرار می گیرد.
6113 /1876
انتهای پیام
این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسئولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آنهاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.