اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس، شنبه در آیین افتتاح کتابخانه عمومی خرد روستای جلیان از توابع بخش نوبندگان فسا با بیان اینکه در سال 1390، همزمان چهار کتابخانه روستایی در فارس کلنگ زنی شد، اظهار داشت: تا کنون 2 کتابخانه عمومی اباعبدالله الحسین (ع) جایدشت فیروزآباد و سیوند مرودشت به بهره برداری رسیده و کتابخانه عمومی خرد، سومین کتابخانه این طرح است که امروز (نوزدهم آبان) افتتاح شد.
روح الله منوچهری افزود: پس از تحویل ساختمان کتابخانه عمومی خرد، تمام تجهیزات چوبی و رایانه ای و منابع این کتابخانه از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی تکمیل شد و کتابداران این کتابخانه نیز از میان افراد ساکن در روستای جلیان برگزیده شدند.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان فسا هم در این آیین بیان کرد: کتابخانه عمومی خرد در زمینی به مساحت350 مترمربع با زیر بنای 135مترمربع، با اعتباری بیش از 2 میلیارد و 100 میلیون ریال اعتبار احداث شده و جمعیت بیش از هشت هزار نفری روستای جلیان و روستاهای اطراف آن از این کتابخانه بهره مند می‌شوند.
به گفته محمدحسین فیروزی، این کتابخانه دارای سه هزار جلد کتاب است.
در ادامه سفر مدیر کل کتابخانه های عمومی استان فارس به شهرستان فسا، کلنگ احداث کتابخانه در شهر نوبندگان این شهرستان بر زمین نشست، با بهره برداری از این کتابخانه، نوبندگان از فهرست بیستگانه شهر‌های فاقد کتابخانه فارس خارج می‌شود.
مدیر کل کتابخانه های عمومی فارس در آیین کلنگ‌زنی این کتابخانه نیز تاکید کرد که این پروژه نباید به هیچ عنوان مغفول بماند.
منوچهری افزود: برای ساخت کتابخانه عمومی شهر نوبندگان فسا 220 متر مربع در بافت جدید شهر در نظر گرفته شده است.
معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه شهرستان فسا هم در این مراسم با بیان اینکه برای به ثمر رسیدن این پروژه تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است، ابراز امیدواری کرد برای شهر قره‌بلاغ این شهرستان نیز که فاقد کتابخانه عمومی است، اقدامات لازم صورت گیرد.
سلیمان کرمی با اشاره به سابقه مردم نوبندگان و ارج نهادن آنها به امر کتابخوانی، گفت: لازم است که اداره کل راه و شهرسازی نیز به عنوان مجری این طرح اهتمام ویژه‌ای برای اتمام این طرح داشته باشد و با جذب پیمانکار بومی، این کتابخانه را ظرف یک سال به بهره‌برداری برساند.
از نوزدهم تا بیست و پنجم آبان ماه به عنوان هفته کتاب نامگذاری شده و ظرف این مدت، 65برنامه کلان و 2 هزار و 200 برنامه مرتبط با کتابخوانی تا اول آذرماه 97 در استان فارس برگزار خواهد شد.
شهرستان فسا در 130کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.
7375 /6118
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.