اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، علی اکبری یکشنبه در بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز فارس افزود: تحقیق و تفحص در زمینه فعالیت خودروسازان داخلی شکل گرفته و براساس فرایندی مشخص در حال تحقق است.
اکبری اضافه کرد: تحقیق و تفحص از صنعت خودرو سازی داخلی درحال انجام است اما باید توجه داشت که معیشت جمعیت بسیاری در سراسر کشور از این صنعت تامین می شود که باید در بررسی ها در این حوزه به آن توجه کرد هرچند که مشخص است که سطح کیفیت خودروهای داخلی پایین است.
تحقیق و تفحص از خودروسازان داخلی دو دوره های قبلی مجلس شورای اسلامی نیز از جانب نمایندگان صورت گرفته است اما هر بار به دلیل احتمال بیکار شدن کارکنان و نابودی مشاغل مستقیم و غیر مستقیم متاثر از این صنعت و همچنین حمایت از تولید ملی بی نتیجه مانده است.
نارضایتی هایی که در جامعه نسبت به عملکرد خودروسازان داخلی وجود دارد شامل مواردی نظیر کیفیت پایین،قیمت بالا، انحصاری بودن بازار برای خودروسازان، نبود حق انتخاب برای مشتری، خدمات ناقص پس از فروش،بدعهدی در زمان تحویل خودرو، توهین های لفظی نمایندگان خودرو سازی و خود حق پنداری خودروسازان است.
تداوم این مشکلات و بدتر شدن آن نشان می دهد که گویا راه حل مناسبی برای حل این معضلات،تدوین نشده است.

** آب و خشکسالی
عضو کمیسیون کشاورزی،محیط زیست و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: علیرغم اینکه بارندگی ها در سال جاری کاهش چشمگیری داشته اما تاکنون گندم بیشتری از کشاورزان خریداری شده و تا دیروز این رقم از 9 میلیون و 500 هزار تن گندم خریداری شده گذشت.
وی با اشاره به اینکه کشور امروز دچار یکسری ابر چالش است گفت: در برنامه ششم توسعه ،آب و محیط زیست اولین اولویت های مجلس بوده و به دنبال آن رفع بیکاری باتوجه به منابع مالی دولت پیگیری شده است.
9873 /1876
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.