اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا سردار سرتیپ دوم احمد علی گودرزی، شنبه در نشست خبری افزود: در پی وقوع سرقت های متعدد منزل در شهرستان شیراز که با استفاده از شگردهای خاص صورت می گرفت و موجب ایجاد جو نارضایتی برای شهروندان شده بود، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار ماموران اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی این استان قرار گرفت.
وی افزود: پس از انجام اقدامات اطلاعاتی و پلیسی، هویت سه نفر از سارقان احراز و مخفیگاه آنان در یک باغ اطراف شهر شیراز شناسایی شد.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: متعاقب آن ماموران با هماهنگی مقام قضایی به محل مورد نظر اعزام شدند اما سارقان با مشاهده ماموران اقدام به تیر اندازی و ایجاد درگیری کرده و با استفاده از خودرو های خود متواری شدند.
گودرزی، با اشاره به اینکه پس از مدتی تعقیب و گریز هر سه متهم دستگیر و به مقر انتظامی انتقال داده شدند، افزود:
این متهمان به جرم سرقت منزل تحت تعقیب استان های تهران، البرز و خوزستان نیز بوده اند.
این مقام انتظامی بیان کرد: متهمان در بازجویی های انجام گرفته به 150 فقره سرقت منزل در شهرستان شیراز اقرار کردند
و در بازرسی از مخفیگاه این افراد اموال مسروقه زیادی کشف شد.
به گفته وی برخی از این اموال شامل، مدارک هویتی افراد مختلف، تابلو فرش، دوربین، فرش، تلویزیون، لوازم برقی، پرنده های زینتی، یک دستگاه خودرو ام وی ام، یک دستگاه خودرو سواری پراید، یک قبضه اسلحه سوزنی پنج تیرپران، تعدادی فشنگ جنگی و ساچمه زنی است.
فرمانده انتظامی فارس ادامه داد: همچنین ماموران پلیس آگاهی این استان با انجام کارهای اطلاعاتی و پلیسی، مخفیگاه یک سارق منزل را در شیراز شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.
گودرزی، افزود: این متهم تا کنون به 50 فقره سرقت منزل در جنوب غرب شهرستان شیراز اقرار کرده و از مخفیگاه این فرد یک دستگاه دوچرخه و مقداری ظروف مسروقه کشف و یک نفر خریدار اموال مسروقه نیز دستگیر شده است.
وی، به انهدام یکی دیگر از باندهای سرقت منازل در شیراز اشاره کرد و گفت: به دنبال وقوع چند فقره پرونده سرقت منزل به روش تخریب درهای ورودی و سرقت گاو صندوق حاوی زیورآلات طلا و وجه نقد در شمال غرب شهرستان شیراز، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار قرار گرفت.
گودرزی اظهار داشت: ماموران اعضای پنج نفره این باند سرقت را شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر و سارقان در بازجویی های انجام گرفته به 20 فقره سرقت منزل در شیراز اقرار کردند.

** انهدام باند سرقت از خودروهای سنگین
فرمانده انتظامی استان فارس همچنین بیان کرد: پس از دریافت گزارش هایی در ارتباط با وقوع سرقت های متعدد محموله از خودرو های سنگین در حال حرکت در این استان که از ابتدای سال جاری موجب ایجاد ناامنی در جاده های فارس شده بود، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار قرار گرفت.
گودرزی افزود: با انجام اقدامات فنی و مطالعه پرونده های سرقت محموله، مشخص شد فردی به هویت معلوم که سرکردگی این باند را بر عهده داشت با همدستی افرادی دیگر اقدام به سرقت های محموله می کرد.
وی اضافه کرد: پس از انجام کارهای فنی و پلیسی، محل سکونت و اختفای 2 نفر از سارقان در یکی از استان های اطراف شناسایی و ماموران پس از اعزام به محل مورد نظر در یک عملیات منسجم آنها را دستگیر کردند.
فرمانده انتظامی استان فارس گفت: در بازجویی های فنی به عمل آمده، متهمان اقرار کردند سوژه های خود را که خودروهای سنگین دارای محموله بود، شناسایی و تعقیب می کردند.
گودرزی افزود: این سارقان پس از نزدیک کردن خودرو سواری خود به پشت وسیله نقلیه سنگین مورد نظر، چراغ های خودرو را خاموش می کردند و سپس فرد سرنشین از شیشه جلو به سمت کاپوت رفته و با مهار کردن خودرو با تسمه و کمربند به قسمت بار به وسیله قیچی، قفل کانتینر را بریده و مبادرت به سرقت محموله می کردند.
گودرزی با اشاره به اینکه متهمان به 20 فقره سرقت در حوزه استحفاظی شهرستان جهرم و سروستان اقرار کردند، بیان داشت: در بازرسی از مخفیگاه این افراد وسایلی از قبیل قیچی، اهرم، دیلم، کمربند و قلاب که در سرقت از آنها استفاده می کردند، کشف شد.
فرمانده انتظامی استان فارس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: از ابتدای سال 97 تا کنون در این استان در مقایسه با مدت مشابه سال 96، میزان سرقت های مسلحانه 75درصد، سرقت های به عنف 37درصد، قتل 22درصد کاهش یافته و کشف کالاهای قاچاق 51 درصد افزایش داشته است.
9873 /6118
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.