اخبار مرتبط

به گزارش ایرنا، این آیین به شکل ویژه ای در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) شیراز همزمان با دیگر نقاط استان فارس برگزار شد.
در این آیین سوگواران حسینی که بیشتر آنها را بانوان تشکیل می دادند با در دست گرفتن کودکان شیرخوار خود و پوشاندن لباس های متحد الشکل در غم مظلومیت سید و سرور سالار شهیدان آه و فغان سر دادند و به سوگواری پرداختند.
مسئول مرکز فرهنگی خادمین عاشقان ثارالله (ع) فارس در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: همایش شیرخوارگان حسینی با توزیع 70 هزار دست لباس در این استان همراه بود.
شاهرخ صبوری با بیان اینکه بزرگترین سند مظلومیت عاشورا، نحوه شهادت حضرت علی اصغر (ع) است، افزود: این همایش سال 96 در 400 نقطه از فارس و با توزیع 60هزار دست لباس برپا شده بود.
وی گفت: فارس،‌ استان معین برای جزیره قشم است و با حمایت این مرکز فرهنگی، همایش شیرخوارگان حسینی در کشورهای قطر و عمان نیز برگزار شد؛ به همین منطور سه هزار و 400 دست لباس از سوی خیران تامین و به این کشورها ارسال شده بود.
وی ادامه داد: همچنین برای کودکان تحت پوشش باشگاه شیرخوارگان کارت الکترونیکی در نظر گرفته شد و والدین می توانستند نام فرزند خود را به شماره 3000800233 پیامک و یا در پیام رسان سروش به نشانی HIRKHAREGAN_HOSSEINI_FARS ثبت نام کنند.
مسئول مرکز فرهنگی خادمین عاشقان ثارالله (ع) فارس اظهار داشت: افزون بر این پویش 'من به اسمم افتخار می کنم' نیز راه اندازی و به والدین و کودکانی که نام اصحاب کربلا را دارند، به قید قرعه هدایایی تقدیم شد.
وی ادامه داد: استان فارس در محرم پارسال به لحاظ کمی و کیفی، رتبه برتر کشور را در برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی کسب کرد و این موضوع نشان می‌دهد برخلاف تصور برخی، امام حسین (ع) و عزای ایشان تحریم شدنی نیست.
همایش شیرخوارگان حسینی امسال در پنج هزار و 100نقطه ایران و همچنین 41 کشور برگزار شد.
این همایش از سال 1382 به یاد کودکان کشته شده در روز عاشورا در ایران و کشورهایی همچون هند، پاکستان، بحرین، عراق، عربستان، ترکیه و افغانستان در نخستین جمعه ماه محرم برگزار می شود. همچنین برای برگزاری این مراسم مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر (ع) نیز تشکیل شده است.
امسال شانزدهمین دوره از این همایش در شهرهای مختلف ایران و سایر کشورها اجرا شد.
همایش شیرخوارگان حسینی در ایران ثبت ملی شده و درخواست ثبت آن در زمره میراث جهانی، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) نیز ارایه شده است.
7375 / 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.