اخبار مرتبط

حمیدرضا جمالی نژاد پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: پرونده رسیدگی به تخلف اعضای این باند که در شهرستان جهرم فعالیت می کرد، هم اینک در دادگستری این شهرستان در حال طی مراحل قضایی است.
وی اظهار داشت: باند دیگری نیز امسال در بخش خفر از توابع شهرستان جهرم شناسایی شده است که اعضای این باند با صحنه سازی تصادف، حدود 6 میلیارد تومان از شرکت های بیمه ای مختلف غرامت دریافت کرده اند.
وی ادامه داد: در پنج ماه نخست امسال، پرونده های بیمه ایران در استان فارس در زمینه تصادفات ساختگی با ارزش حدود 12 میلیارد تومان شناسایی و کشف شده است.
وی با بیان اینکه بیش از 30 درصد پرونده های بیمه ای در استان فارس تقلب و صحنه سازی است، گفت: بیشتر این تصادفات به صورت باندی اجرا می شود به گونه ای که یک نفر در راس است و از افراد کم درآمد و ضعیف وکالت نامه تام گرفته و در پی صحنه سازی که انجام می دهد مبالغ هنگفتی از بیمه دریافت می کند و تنها حدود یک پنجم خسارت را به زیان دیده می دهد.
مدیر شرکت بیمه ایران در فارس با بیان اینکه تا زمانی که قوانین ناقص در این زمینه وجود دارد این باندها نیز فعالیت می کنند، افزود :قوانین باید فنی و با سیستم نیز همخوانی داشته باشد.
وی ایجاد زیرساخت های دولت الکترونیک و در پی آن کاهش بوروکراسی اداری را از جمله راهکارهای موجود برای جلوگیری از اینگونه تخلفات دانست و بیان کرد :دولت الکترونیک می تواند این مشکل را کاملا حل و برطرف کند، ما اکنون هیچ ارتباطی با پزشکی قانونی نداریم و این سازمان تنها دستور مقام قضایی را می شناسد.
جمالی نژاد اظهار داشت: تنها راهکاری که در یکی دو سال اخیر توانستیم انجام دهیم این است که شرکت های بیمه اکنون مبالغ خسارت ها را به حساب دادگستری واریز می کنند و اگر جعلی در مدارک وجود داشته باشد افراد نمی توانند مبلغ را دریافت کنند و این پول تا زمان تعیین تکلیف در حساب دادگستری می ماند.
وی یکی دیگر را راهکارهای بهبود این شرایط را استقرار نماینده های شرکت های بیمه در شوراهای حل اختلاف دانست و گفت: در حال حاضر این کار در شوراهای حل اختلاف شیراز و داراب انجام شده است.
9873/ 2027
انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.