اخبار مرتبط

مکان: سیاتل، آمریکا/ منبع: آسوشیتدپرس و دیلی میل

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، یک مکانیک که هواپیمایی را از فرودگاه بین‌ المللی «تاکوما» در ایالت «سیاتل» آمریکا دزدیده بود، مدت کوتاهی بعد از به پرواز درآمدن سقوط کرد.

مقامات فرودگاه اعلام کردند که این مکانیک بدون مجوز و سرنشین، هواپیما را به پرواز درآورده بود.

مکانیک 29 ساله، بر اساس اطلاعات پلیس یکی از کارمندان شرکت هواپیمایی بوده است.

رئیس پلیس سیاتل با اشاره به این‌ نکته که این حادثه منشا تروریستی نداشته است، گفت: «علت سقوط هواپیما یا بی‌ تجربگی فرد در پرواز و یا تمایل وی به انجام اعمال محیرالعقول با هواپیما بوده است.»

بر اساس مکالمات ضبط شده بخش مراقبت پرواز با این مکانیک با نام «ریک» یا «ریچارد»، به نظر می‌ رسد فرد بسیار هیجان‌ زده ای بوده است. او در مقطعی به مامور مراقبت پرواز می‌ گوید که به اندازه کافی سوخت دارد و می‌ خواهد «به محل برگزاری بازی‌ های المپیک» برود!

اما این فرد پس از مدتی از خالی شدن سریع مخزن سوخت ابراز نگرانی می‌ کند.

با گذشت زمان، کارمند برج کنترل فرودگاه سیاتل به او می‌ گوید که در نزدیکی محلی که در حال پرواز است یک فرودگاه نظامی قرار دارد و او می‌ تواند آنجا فرود بیاید.

اما این مکانیک می‌ گوید که در فرودگاه نظامی حتما پدافند هوایی وجود دارد و او را مورد هدف قرار خواهند داد. در نهایت کارمند برج کنترل از او می‌ خواهد که دور بزند اما فرد رباینده هواپیما با اضطراب و ترس از دستگیری از این فرمان سر باز می‌ زند.

کارشناس مراقبت پرواز وی را راهنمایی می‌ کند که بر روی آب فرود بیاید اما آخرین کلماتی که از او شنیده می‌ شود، این است:« فکر می‌ کنم یکی از موتورهایم از کار افتاده است.»

مقامات فرودگاه و پلیس از اظهار نظر درباره انگیزه این فرد تا زمان کامل شدن تحقیقات، خودداری کرده‌ اند.

فرودگاه تاکوما به مدت 1.5 ساعت که این رویداد در جریان بود، تعطیل شده بود و پروازها همگی به تعویق افتادند.

 

مکان: سیاتل، آمریکا

منبع: آسوشیتدپرس و دیلی میل

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط

آب و هوا

نظرات و دیدگاه ها

مسیولیت نوشته ها بر عهده نویسندگان آن هاست و انتشار آن به معنی تایید این نظرات نیست.